“Жаслиқ”да ЙТҲ: бир ҳайдовчи вафот этди, икки юк автомашинаси эса бутунлай ёниб кетди
Қорақалпоғистон. 2020 йилнинг 23 июль куни соат 18:05 да ҳайдовчи 26 ёшли Ш.С., ўзининг бошқарувидаги «DAF FT XF 105» русумли юк автомашинада Қўнғирот тумани «Жаслиқ» посёлка фуқаролар йиғини ҳудудидан ўтувчи А-380 автомобиль йўлининг 1009-1010 километрлари оралиғида ҳаракатланиб кетаётганида, автомашина бошқарувини йўқотиб, ушбу йўлнинг қарама-қарши томонига ўтиб кетиб, қарама-қарши йўналишда ҳаракатланиб келаётган Украина Республикаси фуқароси 32 ёшли И.С.,нинг бошқарувида бўлган «VOLVO» русумли юк автомашинасининг чап ён томонига бориб урилиб, ушбу юк автомашинадан кейин ҳаракатланиб келаётган Украина Республикаси фуқароси 29 ёшли Ю.К.,нинг бошқарувида бўлган «VOLVO» русумли юк автомашинасининг олди томонига урилиб йўл-транспорт ҳодисаси содир қилган.
Натижада, «DAF FT XF 105» русумли юк автомашинаси ҳайдовчиси Ш.С., ҳодиса содир бўлган жойда вафот этган.
Ушбу йўл-транспорт ҳодисаси оқибатида «DAF FT XF 105» русумли юк автомашинаси ҳамда Ю.К., бошқарувидаги «VOLVO» русумли юк автомашиналарида ёнғин келиб чиқиб, ҳар иккала юк автомашинаси бутунлай ёниб кетган.
Мазкур ҳолат юзасидан Қўнғирот тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 2-қисми (одам ўлимига олиб келган транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилган, ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

ДТП в посёлке Жаслык: Водитель погиб, два грузовых автомобиля сгорели
Республика Каракалпакистан. 23 июля 2020 года примерно в 18:05 часов водитель грузового автомобиля марки “DAF FT XF 105” 26-летний Ш.С., управляя автомобилем по автомобильной дороге А-380, пролегающей по территории посёлка “Жаслык” Кунгратского района, на промежутке между 1009-1010 километра дороги не справившись с управлением выехал на встречную полосу движения, где столкнулся с левой частью ехавшим по встречной полосе грузовым автомобилем марки “VOLVO”, находившийся под управлением гражданина Украины 32-летним И.С., после чего соврешил столкновение с ехавшим вслед грузовым автомобилем марки “VOLVO”, находившимся под управлением гражданина Украины 29-летним Ю.К.
Водитель грузового автомобиля “DAF FT XF 105” Ш.С. скончался на месте.
В результате ДТП на грузовых автомобилях “DAF FT XF 105” и “VOLVO”, находившийся под управлением Ю.К. произошло возгорание и два автомобиля сгорели полностью.
По данному факту Следсвтенным отделением при ОВД Кунгратского района возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее смерть человека), ведется предварительное следствие.