Мисқоллаб йиғганини маккор фирибгар қўлга киритди
Тошкент. 2019 йилнинг октябрь ойида 49 ёшли Равшан А., Тошкент вилояти Янгийўл тумани А.Ортиқова маҳалласида жойлашган 30 сотихли ер майдонини жами 24.000 АҚШ доллари эвазига фуқаро 40 ёшли Музаффар А.,га сотишини айтиб, алдаб, унинг ишончига кирган ҳолда 2019 йилнинг 27 октябрь кунидан 23 декабрь кунига қадар Музаффар А.,дан 9.200 АҚШ доллари миқдоридаги пулларни олишга эришган аммо берган ваъдасини бажармай, шартнома расмийлаштирмасдан, қўлга киритилган пулларни ўзининг эҳтиёжларига сарфлаб юбориб, ҳозирги кунга қадар Музаффар А.,ни турли баҳоналар билан алдаб келган.
Мазкур ҳолат юзасидан Сергели тумани бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Равшан А., га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми “б” банди (фирибгарлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Жиноят иши бўйича Равшан А., гумон қилинувчи тариқасида ишда иштирок этишга жалб қилиниб ҳимоячи иштирокида сўроқ қилинган.
Ҳурматли фуқаролар. Огоҳ бўлинг, фирибгарлар тузоғига тушиб қолманг, кўчмас мулк олди-сотдиси бўйича шартномаларни фақатгина нотариал идорада расмийлаштиришгизни тавсия қиламиз.

Хитрый мошенник завладел деньгами накопленными годами
Ташкент. 49-летний Равшан А. в конце октября 2019 года, вошёл в доверие 40-летнему Музаффару А., пообещав продать ему 30 соток земельного участка за 24.000 долларов США, расположенного в махалле А. Ортикова Янгиюльского района Ташкентской области, после чего, в период с 27 октября по 23 декабря 2019 года получил у последнего денежные средства в размере 9.200 долларов США, но обещанного не выполнил, а полученные деньги истратил на свои нужды. При спросе выполнить обеденное Равшан Р. продолжал придумывать различные предлоги для Музаффара А. до настоящего времени.
По данному факту, на основании заявления Музаффара А. Следственным отделением при УКД ОВД Сергилинского района в отношении Равшана А. было возбуждено уголовное дело по п. «б» ч. 3 ст. 168 (мошенничество, совершенное в крупном размере) Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Равшан А. привлечён по данному уголовному делу в качестве подозреваемого и допрошен в присутствии адвоката.
Уважаемые граждане будьте осторожны, не попадайтесь в сети мошенников, совершайте сделки купли-продажи недвижимости только посредством нотариальных услуг.