“Akfa Medline” шифохонаси қўриқчисига нисбатан безорилик содир этган шахсларга жиноят иши қўзғатилди
Тошкент шаҳри. 2021 йилнинг 14 март куни соат 16:08 ларда 45 ёшли Баҳодир У., ва 51 ёшли Ровшан Қ.,лар Олмазор туманида жойлашган жамоат жойи ҳисобланган “Akfa Medline” шифохонасида бўла туриб, шифохона қўриқчиси 27 ёшли Аъзам А., ўзининг хизмат вазифасини бажараётган вақтида, унга қаршилик кўрсатиб ҳеч бир сабабсиз ҳақорат қилиб, уриб тан жароҳати етказишган.
Мазкур ҳолат юзасидан Олмазор тумани бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Баҳодир У., ва Ровшан Қ.,ларга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 277-моддаси 3-қисми “г” банди (Безорилик) билан жиноят иши қўзғатилиб, процессуал тартибда ушланганлар.
Олиб борилган тергов ҳаракатлари давомида, Баҳодир У., мазкур шифохонада даволанаётганлиги, Ровшан Қ., уни кўриш мақсадида келиб, шифохона ички тартиб қоидаларига кўра мумкин бўлмасада, бемор хонасига киришини талаб қилиб, қўриқчига қаршилик кўрсатиб бемор хонасига кириб, орадан бир соатдан сўнг Баҳодир У., ва Ровшан Қ., лар ташқарига чиқиб, қўриқчига “қўлингдан нима келди” деб мазах қилганликлари туфайли, ушбу жанжал келиб чиққанлиги аниқланди.
Ҳурматли фуқаролар корхона, муассаса, ташкилот ва идораларга ташриф буюрганингизда ички тартиб қоидаларига риоя қилишингизни, ўз хизмат вазифаларини бажараётган ходимларга нисбатан қаршилик кўрсатмасдан, уларнинг қонуний талабларини бажаришингиз сўралади.

Лица совершившие хулиганство в отношении охранника клиники “Akfa Medline” понесут уголовную ответственность
Ташкент. 14 марта 2021 года в 16:00 45-летний Баходир У. и 51-летний Ровшан К., находясь в клинике “Akfa Medline”, оказав сопротивление охраннику 27-летнему Аъзаму А. выполняющий свои служебные обязанности в данной клиники, оскорбив его нанесли ему телесные повреждения.
По данному факту со стороны Следственного отделения при УКД ОВД Алмазарского района в отношении Баходира У. и Равшана К. возбуждено уголовное дело по п. “г” ч. 3 ст. 277 (Хулиганство) Уголовного кодекса Республики Узбекистан, на основании чего дебоширы были задержаны в процессуальном порядке.
В ходе проведённых следственных действий было установлено, что причиной инцидента, послужило неуважительное отношение к охраннику выполнявшего свои служебные обязанности, который следуя внутреннему распорядку установленной в клинике, отказался пускать посетителя в палату больного . Но несмотря на посетитель, нарушив правила внутреннего распорядка, оказав сопротивления охраннику вошел в палату и по истечению одного часа выйдя из палаты насмешливо сказав «что ты смог сделать» учинил ссору с охранником.
Уважаемые граждане просим Вас соблюдать внутренние распорядки, установленных в организациях, предприятиях и учреждениях и не препятствовать действиям сотрудникам несущих свои служебные обязанности.
Необходимо отметить, что за совершение данного вида преступления законом предусмотрена уголовная ответственность в виде ограничения свободы от 3-х до 5 лет либо лишением свободы от 3-х до 5 лет лишения свободы.