“Лас-вегас”ни орзу қилган қиморхона эгасининг фаолиятига чек қўйилди
Самарқанд. 2020 йилнинг 18 декабрь куни соат 23:00 да ўтказилган тезкор тадбир давомида, фуқаро 46 ёшли Орифжон Б., нинг Пастдарғом тумани “Ўрикзор” маҳалласида жойлашган уйининг алоҳида хонасида осон йўл билан моддий бойлик орттириш мақсадини кўзлаб, қимор ўйинини қонунга ҳилоф равишда ташкил этиб келаётганлиги аниқланиб, фуқаро Орифжон Б.,дан ҳамда қимор ўйнаётган олти нафар фуқаролардан жами 2 млн. 142 минг сўм пуллар холислар иштирокида ҳужжатлаштириб олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Пастдарғом туман ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 278-моддаси 1-қисми (қиморхона ташкил этиш) билан жиноят иши қўзғатилган.

Приостановлена деятельность мечтавшего о «Лас-Вегасе» хозяина дома азартных игр
Самарканд. 18 декабря текущего года в 23:00 часов в ходе проведенного оперативного мероприятия со стороны сотрудников правоохранительных органов, было установлено, что 46-летний Орифжон Б., с целью легкой наживы обустроил одну из комнат своего жилого дома расположенного в махалле «Урюкзар» Пастдаргомского района для проведения азартных игр, где создал условия для проведения азартных игр 6 гражданам.
В ходе мероприятия у Орифжона Б. и у шестерых граждан в процессуальном порядке в качестве вещественных доказательств было изъято 2.142.000 сум.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Пастдаргомского района было возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.278 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Организация и проведение азартных и других основанных на риске игр).