Уйсиз жойсиз қолган қизчага қўштирноқ ичида "мурувват" кўрсатаман деб, уни фоҳишаликка ундаган аёл ушланди
Навоий вилояти. Навоий вилоятида яшовчи 29 ёшли Зарина З., таниши 19 ёшли Рохатой Ў.,нинг бошпанасиз ва моддий жиҳатдан қийналиб қолганлигидан фойдаланиб, унга ўзи билан бирга яшаши ҳақида айтиб, ўзи вақтинча истиқомат қилиб келадиган уйга олиб келиб, у билан яшашини таклиф қилиб, шу йўл орқали фуқаролик паспортини қўлга киритиб, ўзига моддий жиҳатдан қарам бўладиган вазиятни юзага келтириб, моддий манфаат кўриш мақсадида, уни эркаклар билан жинсий алоқа қилишга мажбурлаб келаётганлиги юзасидан 2021 йилнинг 10 февраль куни вилоят ИИБ ходимлари томонидан ўтказилган тезкор-тадбир давомида, Навоий шаҳрида жойлашган “Гумбаз” номли кафеда тадбирга шартли равишда мижоз сифатида жалб қилинган шахсга Рохатой Ў.,ни 400.000 сўм эвазига 3 кун муддатга жинсий алоқа қилиши учун сотган вақтида, Зарина З., тадбир иштирокчилари томонидан ушланиб, 400 000 сўм пуллар ашёвий далил тариқасида расмийлаштириб олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Навоий вилояти ИИБ ҳузуридаги Тергов бошқармаси томонидан Зарина З.,га нисбатан Ўзбекистон Республикаси ЖКнинг 135-моддаси 2-қисми “г” банди билан жиноят иши қўзғатилган.
Дастлабки тергов жараёнида, Зарина З., айбланувчи тариқасида ишда иштирок этишга жалб қилиниб, унга нисбатан “қамоққа олиш” тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланилган.

Решила “позаботиться” о девушке вовлекая её на проституцию
Навоинская область. 29 летняя жительница Навоинской области Зарина З., воспользовавшись, тем что ее знакомая 19 летняя Рохатой У., осталась без дома и нуждалась в материальной помощи, пригласив Рохатой У., к себе по временно проживающему адресу предложила ей совместное проживание и данным предложением завладев гражданским паспортом Рохатой У., создав безвыходные обстоятельства, принуждала ее к вступлению в половой связь с мужчинами, в связи с чем 10 февраля 2021 года сотрудниками УУР Навоинской области было проведено оперативное мероприятие, в ходе которого в кафе «Гумабаз» расположенного в городе Навои, Зарина З., была задержана когда, она за 400.000 сум на 3 суток продала Рохатой У., для вступления ее в половую связь с условным заказчиком данного мероприятия и деньги в размере 400.000 сум были изъяты в качестве вещественного доказательства.
По данному факту Следственным управлением при ОВД Навоинской области в отношении Зарины З., возбуждено уголовное дело по п.«г» ч.2 ст.135 (Торговля людьми) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе предварительного следствия Зарине З., было предъявлено обвинение по соответствующим статьям и избрана мера пресечения в виде «заключения под стражу».