Ғийбатнинг оқибатими ёки ўзбошимчаликми...
Тошкент шаҳри. 2021 йилнинг 27 март куни соат 16:00 ларда 20 ёшли Мирзаакром Д., ва 26 ёшли Муродилла С.,лар Учтепа туманида жойлашган жамоат жойи ҳисобланган 236-сонли мактабнинг олдида, 28 ёшли Достон Ш.,ни ҳақорат қилиб, унинг юз қисмига уриб жароҳат етказганлар.
Мазкур ҳолат юзасидан Учтепа тумани бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Мирзаакром Д., ва Муродилла С.,ларга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 277-моддаси 2–қисми “б” банди (Безорилик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Олиб борилган терговга қадар текширув ҳаракатлари давомида, ушбу жиноятнинг келиб чиқишига Достон Ш., Муродилла С.,нинг турмуш ўртоғи ҳақида ғийбат тарқатганлиги сабаб бўлганлиги аниқланган.

Результат сплетен либо самоуправство…
Ташкент. 27 марта 2021 года в 16:00 часов 20-летний Мирзаакром Д. и 26-летний Муродилла С. находясь около общеобразовательной школы за № 236 расположенной в Учтепинском районе, пренебрегая правилами поведения в обществе, оскорбили 28-летнего Достона Ш., затем нанесли ему телесные повреждения ударив его по лицу.
По данному факту со стороны Следственного отделения УКД ОВД Учтепинского района в отношении Мирзаакрома Д. и Муродиллы С. было возбужденно уголовное дело по п. «б» ч. 2 ст. 277 (хулиганство, совершённое группой лиц) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
Следствием установлено, что причиной совершения данного преступления послужил факт распространения со стороны Достона Ш. сплетен в отношении супруги Муродиллы С.