Қўшнининг томидан ёмғир сувлари тушаётганлиги баҳонасида бошланган жанжал
Андижон. 2020 йил 20 апрель куни соат 12:30 да 53 ёшли К.М., Пахтаобод тумани Саноат МФЙ Иттифоқ кўчасида қўшниси 39 ёшли А.Э., билан яшаш хонадони том қисмидан ёмғир сувлари тушаётганлиги сабабли ўзаро гап тортишиб жанжаллашиб, А.Э., ғишт бўлаги билан К.М., ни уриб тан жароҳати етказган.
Ҳодиса содир бўлган жойни кўздан кечириш давомида бир дона ғишт бўлаги ашёвий далил тариқасида расмийлаштириб олиниб, К.М. нинг тан жарохати даражасини аниқлаш мақсадида судга оид тиббий экспертиза тайинланган.
Суд-тиббий экспертизаси хулосасига кўра, К.М., га “оғир” даражада тан жароҳати етказганлиги аниқланган.
Ҳолат юзасидан Пахтаобод тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан фуқаро А.Э., га нисбатан Жиноят кодексининг 104-моддаси 1-қисми (Қасддан баданга оғир шикаст етказиш) билан жиноят иши қўзғатилган.
Ҳозирда жиноят иши бўйича дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Ҳурматли фуқаролар, инсон ҳаёти ва соғлиғи ҳар нарсадан устун. Ўз қўлингиз билан келажагингизга болта урманг. Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 1-қисмининг санкциясида “уч йилдан беш йилгача озодликни чеклаш ёхуд уч йилдан беш йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланади.” деб кўрсатилган.

Вода, стекающая с крыши соседского дома стала причиной ссоры
Андижанская область. 20 апреля 2020 года 53-летний К.М., проживающий по улице Иттифок махалли Саноат Пахтаабадского района, учинил ссору со своим соседом 39-летним А.Э., по причине того что с крыши дома А.Э. стекает вода, в ходе ссоры А.Э ударил К.М. кирпичем по голове.
В ходе осмотре места происшествия был обнаружен и изъят в качестве вещественного доказательства кусок кирпича, и в целях определения тяжести телесных повреждений К.М. была назначена судебно-медицинская экспертиза.
Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы К.М. получил “тяжкие” телесные повреждения.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Пахтаабадского района в отношении А.Э. возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений).
Уважаемые граждане, жизнь и здоровье человека превыше всего. Ваше будущее в ваших руках. Санкция ч.1 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, предусматривает наказанияе в виде ограничения свободы от трёх до пяти лет, либо лишением свободы от трёх лет до пяти лет.