Учкўприк туманида ўғри жиноят устида ушланди
Фарғона вилояти. 14 июнь куни У.О. Капақўчқор қишлоғида А.У.га тегишли “автомобилларга техник хизмат кўрсатиш устахонаси”га ғайриқонуний равишда кириб, устахона омборхонасида бўлган сейфдаги 30 АҚШ доллари, 160.000 сўм пуллари, нархи 4.500.000 сўмлик 3 дона трактор шиналари, нархи 4.500.000 сўмлик 30 дона велосипед шиналари, нархи 6.520.000 сўмлик 40 дона велосипед камераларини яширин равишда ўғирлаб кетаётган вақтида А.У.ни ўғли А.С. томонидан ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Ю.Д.га нисбатан Учкўприк тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан Жиноят кодексининг 25,169-моддаси 2-қисми “г” банди билан жиноят иши қўзғатилиб, суд томонидан “қамоққа олиш” тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланилган.
Эслатиб ўтамиз, Жиноят кодексининг 169-моддаси 2-қисмида кўрсатилган жиноятни содир этган шахс беш йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланади.

Вор был пойман с поличным
Ферганская область. 14 июня гражданин У.О. противоправно проник в складное помещение, мастерской ремонта автомобилей, расположенной в селении Капакучкор, где вскрыл сейф и при попытке хищения 30 долларов США, 160.000 сум, 3 тракторных шин стоимостью 4.500.000 сум, 30 велосипедных покрышек стоимостью 4.500.000 сум и 40 велосипедных камер стоимостью 6.520.000 сум, был задержан на месте преступления гражданами А.У. и А.С.
По данному факту Следственным отделом Учкуприкского района в отношении Ю.Д. возбуждено уголовное дело по п. “г” ч.2 ст.ст.25,169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, судом избрана мера пресечения в виде “заключения под стражу”.
Напоминаем, что за совершения преступления предусмотренного ч.2 ст.169 Уголовного кодекса предусмотрена наказание в виде лишения свободы до 5 лет.