Ўз-ўзидан меҳрибон бўлиш куни.
Ўз-ўзидан меҳрибон бўлиш кунини (Random Acts of Kindness Day) хар йили 17 февраль куни нишонлаш, - бу халқаро хайрия ташкилотларнинг ташаббусидир.
Ушбу байрам нисбатан янги тарихга эга эканлиги сабабли бугунги кунда у долзарб аҳамият касб этиб, фуқароларнинг миллати ва диний эътиқодидан қатъий назар нишонланади.
Турли давлатлар ушбу байрамни ҳар хил нишонлашади, аммо мақсад биттадир- яхшилик қилиш. Чунки “раҳм-шафқат” ва “хушмуомала” оддийгина сўзлар эмас, балки ҳаётнинг маъносидир.
Шундай қилиб, келинг бир оз меҳрибон бўлайлик, биз бошқаларга нисбатан ғазабланмайлик, софдил юрак билан яшайлик, дўстларимизни қадрлайлик ва яқинларимизни севайлик!

День спонтанного проявления доброты
День спонтанного проявления доброты (Random Acts of Kindness Day), отмечаемый по всему миру ежегодно 17 февраля, — одна из недавних инициатив международных благотворительных организаций.
Этот праздник ведет свою историю относительно с недавних пор, но сегодня уже имеет общемировое значение и празднуется вне зависимости от гражданства, национальности и религиозных убеждений.
В разных странах праздник празднуют по-разному, но цель одна исключительно творить добро, ведь «Милосердие» и «отзывчивость» — не просто слова, а смысл жизни.
Так давайте станем чуть добрее, не будем злиться на других, жить с добрым сердцем, ценить друзей и любить родных!