Навои вилоятида навбатдаги сайёр қабул.
Ўзбекистон Республикаси ИИВ ҳузуридаги Тергов департаменти раҳбариятининг кўрсатмасига асосан, жорий йилнинг 28 февраль куни Навоий вилояти ИИБ бошлиғининг ўринбосари – Тергов бошқармаси бошлиғи полковник О.А.Хасанов томонидан Конимех туманида жойлашган Халқ қабулхонасида туман аҳолиси учун сайёр қабул ўтказилди.
Сайёр қабул давомида туманда яшовчи 8 нафар фуқароларнинг мурожаатлари ўрганилиб, шундан 5 нафарининг мурожаатлари жойида қаноатлантирилди, 3 та мурожаат тегишлилиги бўйича бошқа идораларга юборилиб, ижроси назоратга олинди.
Бундан ташкари, 10 нафар 16 ёшга тўлган йигит ва қизларга фуқаролик паспортлари тарқатилди. Шунингдек, туманда яшовчи 2 та кам таъминланган оилалар ҳолидан хабар олиниб, уларга моддий ёрдам кўрсатилди.

Очередной выездной приём в Навоийской области.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 28 февраля 2020 года начальником Следственного управления при УВД Навоийской области полковником Хасановым О.А. был проведен выездной прием для населения в здании народной приёмной Конимехского района.
В ходе выездного приема, полковник Хасанов О.А. принял 8 граждан, обращения 5 граждан были положительно разрешены на месте, обращения 3-х граждан направлены в соответствующие органы, исполнение которых взято под контроль
Кроме этого официально 10 гражданам были вручены гражданские паспорта. В рамках выездного приёма были навещены 2 малообеспеченные семьи, которым была оказана материальная помощь.