Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Тергов бошқармаси томонидан 2023 йил давомидаги иш фаолияти сарҳисоб қилинди.
Жорий йилнинг 17 январь куни Қорақалпоғистон Республикаси ички ишлар вазирлигида, вазир ўринбосари подполковник А.М.Утемуратов раислигида Ички ишлар органлари тергов ва эксперт-криминалистика бўлимларининг 2023 йил давомидаги иш кўрсаткичларини муҳокама қилиш, эришилган натижалар, йўл қўйилган камчиликлар ҳамда келгусида амалга оширилиши лозим бўлган вазифалар юзасидан тезкор йиғилиш ўтказилди.
Танқидий руҳда ўтказилган тезкор йиғилишда соҳавий хизмат томонидан 2023 йил давомида эришилган ижобий натижалар билан бир қаторда, тизимда йўл қўйилган камчиликлар, уларни келиб чиқишига сабаб бўлган омиллар, шунингдек, ходимларнинг тартиб ва ижро интизомига риоя қилишлари муҳокама қилинди ҳамда келгусида амалга оширилиши лозим бўлган ишлар юзасидан мақсадли чора-тадбирлар белгилаб олинди.

Следственным управлением при Министерстве внутренних дел Республики Каракалпакстан подведены итоги работы за 2023 год
17 января текущего года под председательством заместителя министра подполковника А.М.Утемуратова в Министерстве внутренних дел Республики Каракалпакстан состоялось оперативное совещание по обсуждению показателей работы Следственного и экспертно-криминалистического отделов органов внутренних дел за 2023 год, достигнутых результатов, допущенных недостатков и задач, которые должны быть реализованы в дальнейшем.
На оперативном совещании, проведенном в критическом духе, наряду с положительными результатами, достигнутыми отраслевой службой в течение 2023 года, были обсуждены допущенные недостатки, факторы, способствовавшие их возникновению, а также соблюдение сотрудниками порядка и исполнительской дисциплины. Кроме того, определены целевые меры по дальнейшей работе.