Термиз шаҳрида сайёр қабул.
Ўзбекистон Республикаси ИИВ ҳузуридаги Тергов департаменти раҳбариятининг кўрсатмасига асосан, жорий йилнинг 25 январь куни Сурхондарё вилояти ИИБ бошлиғининг ўринбосари – Тергов бошқармаси бошлиғи полковник К.И.Гаффоров томонидан Термиз шаҳри Халқ қабулхонасида шаҳар аҳолиси учун сайёр қабул ўтказилди.
Қабул жараёнида жами 12 нафар фуқаролардан мурожаатлар келиб тушган бўлиб, улардан 9 нафар фуқароларга мурожаатлари юзасидан хуқуқий тушунтиришлар берилди ва қолган 3 та мурожаат қарз муносабатларига оид бўлганлиги сабабли тегишлилиги бўйича бошқа идорага юборилиб, ижроси назоратга олинди.
Ҳозирда тасдиқланган режа асосида Сурхондарё вилояти ИИБ бошлиғининг ўринбосари полковник К.И.Гаффоров томонидан вилоятнинг барча шаҳар ва туманларида сайёр қабуллар ўтказилиши давом этмоқда.

Выездной приём в Термезе
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 25 января 2020 года начальником Следственного управления при УВД Сурхандарьинской области полковником Гаффаровым К.И. был проведен выездной прием для населения в здании народной приёмной города Термез.
В ходе выездного приема, полковник Гаффаров К.И. принял 12 граждан. По обращениям 9 граждан были даны соответствующие правовые консультации, в целях окзания правовой помощи, обращения 3-х граждан, связанных с долговыми взаимотношениями направлены в соответсвующие органы и взяты под контроль.
На сегодняшний день, на основании утвержденного плана, выездные приемы начальника Следственного управления при УВД Сурхандарьинской области – полковника Гаффарова К.И. продолжаются, в ходе которых запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Сурхандарьинской области.