Қашқадарёда “Мардлар қўриқлайди Ватанни!” шиори остида беллашув ўтказилди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти раҳбарлигида 2019 йил 19 март куни “Ёшлар билан ишлашни самарали ташкил этишда маданият, саньат, спорт, ахборот технологиялари, китоб ўқишга қизиқишини ошириш бўйича 5 та муҳим ташаббусни амалга ошириш тўғрисида” ўтказилган видеоселектор мажлисида белгиланган вазифалар ижросини таъминлаш мақсадида Қашқадарё вилоят ИИБ бошлиғининг 2020 йил 8 январь кунидаги “Вилоят Ички ишлар органларининг ёш ходимлари ўртасида “Мардлар қўриқлайди Ватанни” мавзусида иншолар танловини ўтказиш тўғрисида”ги буйруғи қабул қилинган. Унга асосан, вилоят ички ишлар бошқармаси ва унинг қуйи тизимларида хизмат қилиб келаётган 30 ёшдан ошмаган ходимлар иштирокида иншолар танлови ўтказилди.
Танлов натижалари бўйича фархли биринчи ўринни Чироқчи тумани бўйича Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси ҳузуридаги тергов бўлими катта терговчиси капитан Турдибоева Гулмира Дилмуродовна эгаллади.

Конкурс под девизом “Родину защищают храбрые” в Кашкадарье.
08 января 2020 года, в УВД Кашкадарьинской области проведен конкурс под девизом «Родину защищают храбрые», организованный руководством управления, в целях обеспечения исполнения требований указаний, отмеченных Президентом Республики Узбекистан на селекторном совещании от 19 марта 2019 года на тему «Реализация 5 важных инициатив по повышению интереса к культуре, искусству, спорту, информационным технологиям и книгам среди молодёжи и организации эффективной организации работы с ней» и приказа начальника УВД Кашкадарьинской области. На конкурсе приняли участие сотрудники различных структурных подразделений ОВД области возрастом не старше 30 лет.
По итогам конкурса победителем стал старший следователь УКД ОВД Чирокчинского района капитан Турдибаева Г.Д.