17 ёшли безори эндиликда қонун олдида жавоб беради
Тошкент шаҳри. 2020 йил 12 октябрь куни соат 22.00 да 17 ёшли О.Д., Бектемир туманида жойлашган Қўйлиқ деҳқон бозори ҳудудида бўла туриб, жамоат жойида бўлишига қарамасдан, шу ерда бўлган фуқаро 27 ёшли Ш.К. билан автомашинанинг автотураргоҳда бўлиши учун патта масаласида вужудга келган жанжал оқибатида тортишув вужудга келиб, О.Д. ножўя сўзлар билан ҳақорат қилиб, ўнг қўлини муштига кийилган темирдан ишланган “кастет” предмети билан бир маротаба Ш.К.,нинг жағига уриб, тан жароҳати етказган.
Суд тиббий экспертизасининг хулосасига кўра Ш.К.,да “пастки жағ чап томон қайириш бурчагидан 5 ва 6 тишлар оралиғида жағ суягини синиб силжишлари” “пастки жағ ўнг ва чап томон қонталашлари” жароҳатлари аниқланиб, оғирлик жиҳатидан “ЎРТАЧА” оғир жароҳатлари гуруҳига кириши аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Бектемир тумани ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан жорий йилнинг 24 октябрь куни О.Д.га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 277-моддаси 2-қисми “а,в” банди (безорилик) билан жиноят иши қўзғатилган.

17-летний хулиган предстанет перед законом
Город Ташкент. 12 октября 2020 года, примерно в 22:00 часов, 17-летний гражданин О.Д. находясь на территории Куйлюкского рынка, расположенного в Бектемирском районе, пренебрегая правилами поведения в обществе, на почве возникшей ссоры с 27-летним гражданином Ш.К. из-за оплаты места на автостоянке, гражданин О.Д. оскорбил не цензурной бранью гражданина Ш.К. после чего нанес один удар в область лица Ш.К. железным предметом «кастет» находящегося у него в руке.
По результатам судебно-медицинской экспертизы у гражданина Ш.К. были выявлены телесные повреждения виде «перелома челюстной кости между 5-м и 6-м зубами от левого угла нижней челюсти», «кровоподтёк левой и правой нижней челюсти», по степени тяжести данные телесные повреждения относится к травм «средней тяжести».
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД Бектемирского района в отношении О.Д. возбуждено уголовное дело по п. «а,в» ч. 2 ст. 277 УК РУз.
Уважаемые граждане и гости нашей столицы разъясняем Вам, что за совершения данного преступления законом предусмотрена ответственность в виде обязательных общественных работ от трехсот до трехсот шестидесяти часов или ограничение свободы от одного года до трех лет либо лишение свободы до трех лет.