Даладан 10 бош қорамолни ўғирлаган гуруҳ аъзолари ушланди, қорамоллар эгаларига қайтарилди
Қашқадарё. 2020 йилнинг 01 ноябрь куни номаълум шахслар Деҳқонобод тумани Довкамар қишлоғи ҳудудидаги дала майдонидан фуқаро Абдулла Х., ва бошқа бир нечта фуқароларга тегишли жами 10 бош умумий баҳоси 66.000.000 сўмлик йирик шоҳли қора молларини ўғирлаб, ҳодиса жойидан номаълум томонга яширинганлар.
Мазкур ҳолат юзасидан номаълум шахсларга нисбатан Деҳқонобод туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 169-моддаси 3-қисми “в” бандлари (ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Олиб борилган тергов-тезкор ҳаракатлари давомида, ушбу ўғирликни 28 ёшли Ҳомид К., 34 ёшли Урал Ч. ва 31 ёшли Элмурод Ж.,лар содир этганликлари аниқланиб, 10 бош чорва моллар тегишли тартибда ҳужжатлаштириб олинган.
Дастлабки тергов жараёнида, Урал Ч., Ҳомид К., Элмурод Ж.,лар жиноят ишида айбланувчи тариқасида ишда иштирок этишга жалб қилинган ҳамда уларга нисбатан “гаров” эҳтиёт чораси қўлланилган.

Члены группы, похитившие с поля 10 голов крупного рогатого скота, задержаны, скот возвращен владельцам
Кашкадарья. В начале ноября нынешнего года неизвестные лица находясь на поле расположенного на территории села Довкамар Дехканабадского района, с целью тайного хищения чужого имущества совершили кражу 10 голов крупного рогатого скота, принадлежащего Абдулле Х. и другим гражданам на общую сумму 66.000.000 сум, после чего скрылись с места совершения преступления.
По данному факту в отношении неизвестных лиц Следственным отделом при ОВД Дехканабадского района было возбуждено уголовное дело по п. «в» части 3 статьи 169 (кража, совершенная в крупном размере) Уголовного Кодекса Республики Узбекистан.
Благодаря следственно-оперативным действиям проведенными со стороны правоохранителей было установлено, что данное преступление совершенно со стороны 28-летнего Хамида К., 34-летнего Урала Ч. и 31-летнего Элмурадом Ж.
В ходе предварительного следствия Урал Ч., Хамид К., Элмурад Ж. были привлечены по данному уголовному делу в качестве обвиняемых и в отношении них избрана мера пресечения в виде «залога».
Следует отметить, что виновные за совершение данного преступления наказываются лишением свободы от 6 до 8 лет.