Уй хизматчиси чет эл фуқаросини тунади
Тошкент шаҳар. 2020 йилнинг 31 август куни соат 18:00 дан 19:00 гача бўлган вақт оралиғида, 28 ёшли .К. (аёл), ўзганинг мол-мулкини яширин равишда талон-торож қилиш мақсадида, Чилонзор тумани, 6-мавзесида вақтинчалик фаррош бўлиб ишлаб келиб, ушбу хонадонда вақтинчалик истиқомат қилувчи Туркия давлати фуқароси 55 ёшли Н.Э.,га тегишли 7.000.000 сўм миқдоридаги нақд пул маблағлари ва баҳоси 3.500.000 сўмга тенг бўлган “Cartier” русумли эркаклар қўл соатини яширин равишда талон-торож қилиб, Н.Э.,га жами 10.500.000 сўм миқдорида моддий зарар етказиб, ҳодиса содир бўлган жойдан яширинган.
Ҳодиса содир бўлган жойдан жами 15 дона скотч бўлакларига қўл бармоқ излари олинган ҳамда тергов олди текширув ҳаракатлари давомида К.К.,дан 1.000.000 сўм миқдоридаги нақд пуллар ва Н.Э.,га тегишли бўлган “Cartier” русумли эркаклар қўл соати ашёвий далил тариқасида расмийлаштириб олинган.
Ҳолат юзасидан Чилонзор тумани бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 169-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилган, К.К. гумон қилинувчи тариқасида жалб қилинган.

Дом работница обокрала работодателя-иностранца
Ташкент. 31 августа 2020 года с 18:00 по 19:00 часов, 28-летняя К.К., работая уборщицей в одном из домов 6 массива Чиланзарского района, с целью тайного завладения чужого имущества, похитила из дома 7.000.000 сум наличных денег, мужские наручные часы “Cartier”, стоимостью 10.500.000 сум, принадлежащих временно проживающему по данному адресу гражданину Турции 55-летнему Н.Э., нанеся тем самым Н.Э. материальный ущерб суммой 10.500.000 сум, скрылась с места происшествия.
В ходе осмотра места происшествия были изъяты 15 отпечатков пальцев, в ходе доследственной проверки у К.К. в качестве вещественных доказательств были изъяты 1.000.000 сум и мужские часы “Cartier”, принадлежащие Н.Э.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД Чиланзарского района возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (кража). К.К. привлечена в качестве подозреваемой. Предварительное следствие продолжается.