Бешариқда қурбонли йўл транспорт ҳодисаси содир бўлди
Бешариқ тумани. 13 апрель куни Э.М. бошқарувида бўлган “ВАЗ-2102” русумли автомашинани Фаровон кўчасида бошқариб кетаётиб, велосипедчи М.Б.ни уриб юбориши оқибатида Б.М. тан жароҳати олиб шифохонада вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Бешариқ тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлинмаси томонидан Жиноят кодексининг 266-моддаси 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Ҳурматли ҳайдовчилар!
Йўл ҳаракати қоидаларига амал қилмаслик орқали ўзингиз ва бошқа фуқаролар ҳаётига зомин бўлишингиз мумкинлигини эсдан чиқарманг. Йўл ҳаракати қоидаларига амал қилинг.

Дорожно-транспортное происшествие со смертельным исходом в Бешарыке
Бешарыкский район. 13 апреля текущего года гражданин Э.М. управляя автомобилем марки «ВАЗ-2102» по улице Фаровон, наехал на гражданина М.Б., пересекавшего улицу на велосипеде, в результате ДТП М.Б. скончался в медицинском учреждении.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Бешарыкского района возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, в настоящее время ведется предварительное следствие.
Уважаемые граждане!
Помните, что не соблюдая правила дорожного движения, Вы подвергаете опасности не только свою жизнь, но жизни окружающих. Соблюдайте правила дорожного движения.