Икки жиноий гуруҳ бир корхонани талон торож қилди
Сурхондарё. 2020 йилнинг апрель ойларида ноъмалум шахслар Сариосиё тумани Шарофобод маҳалласи ҳудудида жойлашган Хитой Халқ Республикасининг компаниясига қарашли ташкилот омборхонасидан 75 дона ўрамда бўлган конда ишлатиладиган махсус "сетка" ва 85 дона арматурани яширин равишда талон-торож қилиб, компанияга жами бўлиб 142.905.000 сўм миқдорида моддий зарар етказган.
Олиб борилган тезкор тадбирлар натижасида, ушбу жиноятни Сариосиё тумани Шарофобад маҳалласида яшовчи 7 нафар фуқаролар турли вақтда содир этганлиги аниқланиб, улардан 36 дона сеткалар ва 85 дона арматуралар тегишли тартибда расмийлаштириб олинган.
Ҳолат юзасидан Сариосиё тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан 3 нафар фуқарога нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 169-моддаси 3-қисми “а” банди (такроран ёки хавфли рецидивист томонидан содир этилган ўғирлик) билан, 4 нафар фуқарога нисбатан эса ЖКнинг 169-моддаси 2-қисми “б,в,г” бандлари (анча миқдорда бир гуруҳ шахслар томонидан содир этилган ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган.

Две преступные группы обокрали одно предприятие
Сурхандарьинская область. В апреле 2020 года неизвестные похитили со склада компании относящееся Китайской Народной Республики, расположенной на территории махалли Шарафабад Сарасийского района, 75 специальных металлических сеток и 85 штук арматур предназначеные для работ на шахте, тем самым нанесли компании материальный ущерб общей суммой 142.905.000 сум.
Предпринятыми опертивными мерами было установлено, что данное преступление совершили семеро жителей Шарофабадского района у которых в установленном порядке были изъяты 36 металлических сеток и 85 штук арматур.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Сарасийского района возбуждено уголовное дело в отношении троих граждан по п. “а”
ч. 3 ст. 169 (кража, совершенная повторно или опасным рецидивистом) в отношении 4 граждан по п.п. “б,в,г” ч.2 ст.169 (кража, совершенная в крупном размере группой лиц).