ИИБ ходимларининг тезкорлиги туфайли “киссавур” қўлга олинди
Тошкент шаҳри. 2021 йил 11 февраль куни соат 17:45 ларда 34 ёшли Фаррух А., ўзганинг мол-мулкини яширин равишда талон-тарож қилиш мақсадида, Олмазор тумани Фаробий кўчасида жойлашган Беруний метро бекатида 39 ёшли Муқаддас А., нинг эгнидаги курткасининг чўнтагидан нархи 1.100.000 сўмлик “Redmi-7” русумли уяли алоқа воситасини киссавурлик йўли билан қўлга киритган.
Ушбу жиноятга бевосита гувоҳ бўлган ИИБ ходимларининг сезгирлиги натижасида Фаррух А., ўша вақтнинг ўзида қўлга олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Олмазор тумани ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Фаррух А., га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 169-моддаси 2-қисми “а” банди (ўғрилик) билан жиноят иши қўзғатилиб, гумон қилинувчи тариқасида жалб қилинган.
Ҳурматли фуқаролар жамоат жойларида моддий бойликларингизга бефарқ бўлманг, шубҳали шахсларни кўрганингизда ИИБ ходимларига хабар беринг!

«Карманник» задержан благодаря оперативным действия сотрудников правоохранительных органов
Ташкент. 11 февраля 2021 года примерно в 17:45 часов, 34-летний Фаррух А., в целях тайного хищения чужого имущества, находясь возле станции метро «Беруний» расположенной на улице Фарабий Алмазарского района приметив, что в левом кармане куртки 39-летней Мукаддас А. имеется мобильный телефон марки «Redmi-7» общей стоимостью 1.100.000 сум вытащил его, после чего при попытке скрыться с места совершения преступления был пойман со стороны несущих на данной территории службу сотрудниками правоохранительных органов.
По данному факту Следственным отделением при УКД ОВД Алмазарского района в отношении Фарруха А. возбуждено уголовное дело по п.«а» ч.2 ст.169 (Кража) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В настоящее ведется следствие.
Уважаемые граждане, не будьте равнодушными к своим материальным ценностям в общественных местах, при встрече с подозрительными людьми сообщите об этом сотрудникам правоохранительных органов!