Ўт олдириш жойида қолдирилган калит автомашинани олиб қочишга сабаб бўлди.
Тошкент вилояти. 2020 йил 12 январь куни тахминан соат 05:30 ларда номаълум шахс, Чирчиқ қурилиш техникаси заводининг автотураргоҳида 30 ёшли З.А. томонидан қаровсиз қолдирилган «Cobalt» русумли автомашинанинг сигнализацияси йўқлиги ва ўт олдириш жойида калит қолдирилганлигидан фойдаланиб, орқа ён ойнасини синдириб, автомашинани номаълум томонга олиб қочган.
Ҳолат юзасидан Чирчиқ шаҳар ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 267-моддаси 1-қисми (транспорт воситасини олиб қочиш) билан жиноят иши қўзғатилган.
Олиб борилган тезкор-қидирув тадбирлари натижасида олиб қочилган автомашина ойналари синдирилган ҳолатда Бўстонлиқ туманидаги Тантана кўчасидан топилган. Шунингдек, ушбу жиноятни Сирдарё вилоятида доимий рўйхатда турувчи вақтинчалик Чирчиқ шаҳрида яшаб келаётган 37 ёшли Э.Х. содир қилганлиги аниқланиб, процессуал тартибда гумон қилинувчи тариқасида ушланган.
Ҳозирда Э.Х.га нисбатан айблов эълон қилиш ва эҳтиёт чора танлаш чоралари кўрилмоқда.
Ҳурматли фуқаролар моддий бойликларингизга бефарк бўлманг, автомашинани қулфланганлигига ишонч ҳосил қилинг ва калитни ўт олдириш жойида қолдирманг.

Ключи, оставленные в замке зажигания, стали поводом для угона автомобиля.
Ташкентская область. 12 января 2020 года примерно в 05:30 часов утра неизвестный, воспользовавшись отсутствием сигнализации и оставленными в замке зажигания ключами, разбив заднее боковое стекло, с парковки Завода строительной техники города Чирчика угнал автомобиль марки «Cobalt», находившийся по доверенности в распоряжении 30-летнего З.А.
По данному факту Следственным отделом при ОВД города Чирчика возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.267 уголовного кодекса Республики Узбекистан (угон транспортного средства).
По результатам оперативно-розыскных мероприятий, угнанный автомобиль с разбитым стеклом был обнаружен на улице Тантана Бостанлыкского района. Также установлено, что автомобиль угнал житель Сырдарьинской области, временно проживающий в городе Чирчике, 37-летний Э.Х. Последний привлечен в качестве подозреваемого и задержан в процессуальном порядке. В настоящее время принимаются меры по предъявлению Э.Х. соответствующего обвинения и избрания меры пресечения.
Уважаемые граждане не будьте безразличны Вашему имуществу. Установите надежную сигнализацию, не оставляйте ценные вещи в салоне автомобиля, закрывайте машину на замок и не оставляйте ключи в замке зажигания