Спиртли ичимлик олиб бериш баҳонасида жанжал чиқди
Наманган. 2020 йилнинг 11 август куни соат 20:00 да Поп тумани “Ойбек” маҳалласи савдо шаҳобчаси ёнида маст ҳолатда бўлган 51 ёшли С.С.,га ушбу маҳаллада яшовчи таниши 25 ёшли А.С. спиртли ичимлик олиб беришини айтиб, ўзаро жанжаллашганликлари оқибатида, А.С. қўл ва оёқлари билан С.С.,ни уриб тан жароҳати етказган.
Суд тиббий экспертиза хулосасида С.С., ҳаёт учун хавфли бўлган "оғир" тан жароҳати олгани кўрсатилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Поп туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан С.А., га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 1-қисми (қасддан баданга оғир шикаст етказиш) билан

Конфликт произошедший из-за выпивки
Наманганская область. 11 августа 2020 года примерно в 20:00 часов в махаллинском сходе граждан “Ойбек” Папского района 51-летний С.С. в состоянии опьянения около торгового ларька потребовав от своего знакомого 25-летнего С.С. приобрести ему спиртное, учинил ссору с последним, в ходе ссоры С.С. руками и ногами нанес несколько ударов А.С.
Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы А.С. получил “тяжкие” телесные повреждения опасные для жизни.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Папского района возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжкого телесного повреждения). Ведется предварительное следствие.