Имтиёз 500 АҚШ долларига баҳоланди
Қашқадарё вилояти. 2021 йилнинг 04 февраль куни 26 ёшли Рустам М., Қарши шаҳар ҳокимлиги биноси ичида фуқаролар 46 ёшли Дилафруз Б., ва 37 ёшли Дилафруз А.,ларга ўзини ҳокимликнинг мурожаатлар бўлими ходими деб таништириб, уларга келгусида бошланғич тўлови тўланмайдиган кам таъминланган фуқароларга имтиёз асосида бериладиган уй-жойлар олишларида ёрдам беришини ваъда қилиб, уларнинг ҳар биридан 500 АҚШ доллардан жами 1000 АҚШ доллар пул маблағларини рўйхатга олинганликлари учун давлат божи тўлови сифатида дея алдов йўли билан олиб, ўз эҳтиёжларига ишлатиб юборган.
Олиб борилган терговга қадар текширув ҳаракатлари давомида, Рустам М., ҳеч қаерда ишламаганлиги сабаб, шаҳар ҳокимлигида жамоат ишларида ёрдам бериши мақсадида жалб қилиниб, иш ўргатилаётганлиги, мурожаатлар бўлимига келган фуқароларнинг энг нозик муаммоларини билиб олиб осон пул топиш мақсадида ушбу жиноятни содир қилганлиги аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Қарши шаҳри бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Рустам М.,га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми “б” банди (Фирибгарлик) билан жиноят иши қўзғатилган ва у процессуал тартибда ушланган.
Ҳурматли фуқаролар бу каби масалалар юзасидан ҳокимият органларига қонуний йўллар билан мурожаат қилишингиз мумкинлигини, осон йўллар билан ҳал қиламан деб фирибгарлар қўлига тушиб қолмаслик ўз қўлингизда эканлигини унутманг!

Льгота оцененная в 500 долларов США
Кашкадарьинская область. 04 февраля 2021 года 26-летний Рустам М., находясь в здании хокимията города Карши, представился 46-летней Дилафрузе Б. и 37-летней Дилафруз А., работником Отдела по вопросам рассмотрения обращений хокимиата, пообещал им свою помощь в получении жилья на льготных условиях без внесения первоначального взноса, как малообеспеченным гражданам, таким образом войдя в доверие обманным путём завладел у каждой из них по 500 долларов США, якобы для оплаты регистрации государственной пошлины, после чего полученные деньги потратил на собственные нужды.
В ходе проведённой доследственной проверки было установлено, что Рустам М., ни где не работая, был привлечен на общественные работы хокимията, в качестве помощника, и совершил данное преступление с целью легкого заработка, изучив самые острые проблемы граждан приходящих в отдел по обращениям хокимията.
По данному факту со стороны Следственного отделения при УКД ОВД города Карши в отношении Рустама М. было возбужденно уголовное дело по п. «б» части 3 статьи 168 (мошенничество) Уголовного кодекса Республики Узбекистан и он был задержан в процессуальном порядке.
Уважаемые граждане, просим Вас обращаться в органы хокимиаты для решения вашых вопросов только законным путём, что бы не попасть в руки мошенников предлогающих свою помощь в достижении ващих целей легким путём!