Пичоқ билан етказилган жароҳат “қамоқ” сари йўлга сабаб бўлди
Андижон. 2020 йилнинг 19 декабрь куни соат 15:00 да 18 ёшли Дилшодбек А., Марҳамат туман Мингтепа МФЙ Ипак йўли кўчасида жойлашган “Беш бола” номли ошхона ёнида 18 ёшли Билолиддин И., билан ўзаро жанжаллашиб, ўзининг ёнида бўлган чалабзар пичоғи билан Билолиддин И.,нинг орқа кўкрак қисмига қасддан уриб, унга оғир тан жароҳати етказган.
Суд-тиббий экспертиза Билолиддин И.,да “кўкрак қафасини тешиб ўтган жароҳати, бел ва қорин соҳаси юмшоқ тўқимаси лат ейиши” каби тан жароҳатлари мавжудлиги ҳамда улар оғирлик даражасига кўра “оғир” тан жароҳатлари туркумига кириши аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Марҳамат тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлинмаси томонидан фуқаро Дилшодбек А.,га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 2-қисми “л” банди (қасддан баданга оғир шикаст етказиш) билан жиноят иши қўзғатилган.
Дастлабки тергов жараёнида, Дилшодбек А., айбланувчи тариқасида ишда иштирок этишга жалб қилиниб, унга нисбатан “қамоққа олиш” тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланилган.

Нанесенное ножевое ранение стало причиной отправления за «решётку»
Андижан. 19 декабря 2020 года в 15:00 часов 18-летний Дилшодбек находясь около столовой под названием «Беш бола» расположенной на улице Ипак йули махалли Минктепа Мархаматского района, в результате возникшей ссоры между ним и 18-летним Билолиддином И., нанес последнему удар в область задней части груди при помощи ножа находящегося при, тем самым нанеся тяжкое телесное повреждение.
В ходе судебно-медицинской экспертизы у Биллолиддина И. обнаружены телесные повреждения, относящиеся к «тяжким» телесным повреждениям опасных для жизни в момент нанесения.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Мархаматского района в отношении гражданина Дилшодбека А. возбужденно уголовное дело по п. «л» ч. 2 ст. 104 (Умышленное тяжкое телесное повреждение с применением оружия или предметов, которые могут быть использованы в качестве холодного оружия ) УК Республики Узбекистан.
В ходе следствия Дилшодбек А. привлечен в качестве обвиняемого и в отношении его избрана мера пресечения в виде «Заключения под стражу».