Бетон тўсиқ “оғайни”нинг ўзига бўлган ишончига дош беролмади
2020 йилнинг 02 ноябрь куни соат 15:00 ларда 33 ёшли Феруз Н., ўзига тегишли бўлган “Lacetti” русумли автомашинани бошқариб, танишлари 33 ёшли Олим М., ва 30 ёшли Жасур П., лар билан бирга Оқдарё тумани Лойиш шаҳарчаси Наврўз кўчасида жойлашган ошхонага овқатланиш мақсадида бориб, автомашинани ошхонанинг ҳовлисида қолдириб, ошхонада танишлари билан спиртли ичимлик истеъмол қилишгандан сўнг маст ҳолатдаги таниши Жасур П., унга тегишли бўлган “Lacetti” русумли автомашинасининг эшиги қулфланмаганлигидан ва ўт олдириш калити турганлигидан фойдаланиб, автомашинани олиб қочиб, Оқдарё тумани Болта қишлоғининг ички йўлида бошқариб кетаётган вақтида бошқарувини йўқотиб, бетон тўсиққа бориб уриб, йўл-транспорт ҳодисасини содир қилган.
Мазкур ҳолат юзасидан 2020 йилнинг 24 ноябрь куни Оқдарё туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 267-моддаси 1-қисми (транспорт воситасини олиб қўйиш) билан жиноят иши қўзғатилган.

Перед самоуверенностью "приятеля" не справилась и бетонная ограда
Самаркандская область. 02 ноября 2020 года в 15:00 часов 33-летний Феруз Н., вместе со своими приятелями 33-летним Олимом М. и 30-летним Жасуром П. решили пообедать в одной из столовых, расположенных на улице Навруз городка Лойиш Акдарьинского района, куда приехали на автомашине марки «Lacetti» принадлежащей Ферузу Н., после, оставив автомобиль во дворе данной столовой, молодые люди решили выпить спиртного, после чего Жасур П. будучи пьяным воспользовался тем, что дверь от автомобиля «Lacetti» осталась не запертой, а ключ находился в замке зажигания сел в нее и уехал в неизвестном направлении. Как выяснилось позже, Жасур П. управляя данным транспортным средством в не трезвом состоянии по улицам селения Болта Акдарьинского района, не справившись с его управлением совершил ДТП, наехав на бетонную ограду.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Акдарьинского района возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.267 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (угон транспортного средства).
Уважаемые граждане не будьте безразличны к Вашему имуществу. Закрывайте машину на замок и не оставляйте ключ в замке зажигания.