Спиртли ичимлик таъсирида жанжаллашиш оқибати ўлим билан якунланди
Сирдарё. 2020 йилнинг 15 сентябрь куни тунги соат 02:30 да Гулистон шаҳрида 39 ёшли С.Х., ўзи билан биргаликда шаръий никоҳ асосида яшовчи 50 ёшли З.Ш. (аёл), билан спиртли ичимлик истеъмол қилиб, ўртасида ўзаро келиб чиққан ўзаро жанжал натижасида, С.Х., турмуш ўртоғи З.Ш., ни баданининг турли жойларига қўли билан уриб тан жароҳати етказган.
Натижада, З.Ш., олган тан жароҳатлари оқибатида ҳодиса жойида вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Гулистон шаҳар прокуратураси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 3-қисми “д” банди (жабрланувчининг ўлимига олиб келган қасддан баданга оғир шикаст етказиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, терговга тегишлилик бўйича Гулистон шаҳар ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлимига юборилган.
Мазкур жиноят иши бўйича С.Х., гумон қилинувчи тариқасида жалб қилиниб, процессуал тартибида ушланган. Тергов ҳаракатлари давом этмоқда.

Пьяная ссора закончилась гибелью женщины
Сырдарьинская область. 15 сентября 2020 года примерно в 02:30 часов ночи в городе Гулистан 39-летний С.Х. распив спиртное с гражданской женой 50-летней З.Ш., из-за возникших разногласий учинил ссору с последней, в ходе которой руками избил З.Ш.
В результате чего З.Ш. от полученных телесных повреждений скончалась.
По данному факту прокуратурой города Гулистан было возбуждено уголовное дело по п. «д» ч.3 ст. 104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесения тяжких телесных повреждений, повлекших смерть потерпевшего) и по подследственности было направлено в Следственный отдел при УКД ОВД Гулистанского района.
По уголовному делу С.Х. привлечен в качестве подозреваемого и задержан в процессуальном порядке. Предварительное следствие продолжается.