Андижонда талончилик билан якунланган таъқиб
Андижон. 2020 йилнинг 06 июль куни соат 23:00 да маҳалладоши С.И. ва З.А., лар «Сaptiva» русумли автомашинада Боғишамол даҳаси ҳудудидан Андижон шаҳрига қараб ҳаракатланиб кетаётган вақтларида, «Matiz» русумли автомашинада 4 нафар шахслар уларнинг автомашинасини тўхтатмоқчи бўлганлиги, шунда автомашинани тўхтатмасдан «Андижон-Асака» йўналишида ҳаракатланиб, Андижон туман Терактаги маҳалласи ҳудудига етган вақтида « Matiz » русумли автомашинадаги шахслар уларни таъқиб қилиб бориб, йўлни четида тўхтатиб, уриб автомашина ичидан 500 АҚШ доллари ва 60.000 сўм пулларини олиб ҳодиса жойдан яширинганлар.
Терговга қадар текширув ҳаракатлари натижасида мазкур жиноятни 29 ёшли Д.О., 32 ёшли Қ.Ш., 24 ёшли Р.С., ва А.Н., лар содир этганлиги аниқланиб, ҳодиса жойи тергов-тезкор гуруҳи томонидан кўздан кечирилиб, «Matiz» русумли автомашина жарима майдонига олиб кирилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Андижон тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 166-моддаси 2-қисми «а,в» бандлари (талончилик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Жиноят иши бўйича А.Н., Д.О., Р.С. ва Қ.Ш., лар бўйича гумон қилинувчи тариқасида жалб қилиниб, процессуал тартибда ушланган.

Погоня сопровождённая с грабежом в Андижане
Андижанская область. 06 июля 2020 года примерно в 23:00 часов четверо неизвестных на автомобиле марки «Matiz» начали сопровождать и попытались остановить автомобиль марки «Captiva» в котором находились С.И. и З.А., ехавших с территории посёлка Багишамал в сторону города Андижан и на территории махаллинского схода граждан Терактаги Андижанского района нагнали и остановив данный автомобиль, учинив ссору избив последних похитили из автомобиля 500 долларов США и 60.000 сум, после чего скрылись с места происшествия.
В ходе предварительного следствия было установлено, что данное преступление совершили 29-летний Д.О., 32-летний К.Ш. и 24-летние Р.С. и А.Н. следственно-оперативной группой было осмотрено место события, автомобиль марки «Matiz» был изъят и помещен на штрафную стоянку.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Асакинского района было возбуждено уголовное дело по п.п. «а,в» ч.2 ст.166 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (грабёж).
По уголовному делу А.Н., Д.О, Р.С и К.Ш. привлечены в качестве подозреваемых и задержаны в процессуальном порядке.