"Гаплашиб қўйишмоқчи бўлишган"
Фарғона вилояти. 2021 йилнинг 19 март куни соат 16:00 ларда косиб бўлиб ишловчи 29 ёшли Нурулло М., Марғилон шаҳар Орол бўйи МФЙ., ҳудудида 22 ёшли Абдулходи Н., ва Шохрух Қ.,лар билан жанжаллашиб қолиши оқибатида унга нисбатан тан жароҳати етказишмоқчи бўлган вақтларида, у пойабзал қайчиси билан Абдулходи Н.,ни чап курак соҳасига ҳамда Шохрух Қ.,ни чап оёқ болдир соҳасига уриб жароҳат етказган.
Олиб борилган терговга қадар текширув ҳаракатлари давомида, 51 ёшли Сойибжон Х., маст ҳолатда Нурулло М., билан тортишиб қолганликларидан Сойибжон Х.,нинг ўғли Зухриддин О., хабар топиб, бу ҳақида танишлари Абдулходи Н., ва Шохрух Қ.,ларга айтиб, Нурулло М., билан гаплашиб қўйишларини сўраганлиги натижасида ушбу жиноят келиб чиққанлиги аниқланди.
Мазкур ҳолат юзасидан Марғилон шаҳар ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Нурулло М.,га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 2-қисми “л” банди (Қасддан баданга оғир шикаст етказиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, процессуал тартибда ушланган.
Жиноят иши доирасида барча иштирокчиларнинг хатти-ҳаракатларига қонуний баҳо берилиши таъминланади.
Таъкидлаш жоизки, бу турдаги жиноятлар учун Жиноят кодексининг нормаларига кўра, 5 йилдан 8 йилгача озодликдан маҳрум қилиш жазоси тайинланади.

Попросил разобраться с обидчиком
Ферганская область. 19 марта 2021 года в 16:00 часов 29-летний Нурулло М. работающий "обувщиком", находясь на территории махалли Орол буйи города Маргилана, поссорился с 22-летними Абдулходи Н. и Шохрухом К. и в момент когда молодые люди хотели нанести ему телесные повреждения, он схватив ножницы используемые для ремонта обуви, сам нанес им телесные повреждения.
В ходе проведённой доследственной проверки было установлено, что причиной совершения данного преступления послужило то, что сын
51-летнего Сойибжон Х. (в момент ссоры находился в алкогольном опьянении) Зухриддин О., узнав о том, что его отец ранее поругался с Нурулло М., рассказал о произошедшем своим знакомым Абдулходи Н. и Шохруху К., и попросил их разобраться с обидчиком его отца.
По данному факту со стороны Следственного отделения при УВД города Маргилана в отношении Нурулло М. возбуждено уголовное дело по п. «л» ч.2 ст.104 (Умышленное тяжкое телесное повреждение) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
Стоит отметить, что в ходе расследования будет дана правовая оценка действиям всех вышеуказанных лиц.
Необходимо отметить, что за совершение данного вида преступления законом предусмотрена уголовная ответственность в виде лишения свободы от 5 до 8 лет.