100 минг сўмлик ютуқни олиш учун пластик карта рақами ва кодини фирибгаргарга ошкор қилди, оқибат эса...
Навоий. 2020 йилнинг 03 июль куни соат 01:45 да номаълум шахс ўзганинг мулкини фирибгарлик, яъни алдаш ва ишончни суиистеъмол қилиш йўли билан қўлга киритиш мақсадида, интернет ижтимоий тармоғидаги “Instаgram” сайтига кириб, “MS.Lolitta_darit” аккаунтидан фуқаро 53 ёшли Конишбай Ш., га 100 минг сўм пулларни ютуқ сифатида қўлга киритганлигини ушбу пулларни унинг картаси ҳисобига ташлаб беришини ваъда бериб, Конишбай Ш.,нинг номига очилган банк пластик картасини рақами ва махфий кодини алдов йўли билан қўлга киритиб, ушбу карта ҳисобида бўлган жами 2 млн. 50 минг сўм пулларни фирибгарлик йўли билан қўлга киритган.
Мазкур ҳолат юзасидан Зарафшон шаҳар ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан номаълум шахсга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 2-қисми “в” банди (фирибгарлик) билан билан жиноят иши қўзғатилган.
Ҳурматли фуқаролар, фирибгарлар тузоғига тушиб қолмаслик учун ўзингизнинг пластик картангизнинг рақами ва махфий кодларини ҳеч кимга ошкор қилмаслигингизни сўраймиз!

Ради получения якобы «100 тысячного» выигрыша сообщил номер пластиковой карты и код от него, а результат…
Навои. 03 июля 2020 года в 01:45 часов неизвестное лицо, с целью личного обогащения и завладения чужим имуществом, путём мошенничества, посредством социальной сети «Instаgram» от акаунта зарегистрированного на имя «MS.Lolitta_darit» сообщил 53-летнему Конишбаю Ш. о том, что он стал обладателем выигрыша в 100 тысяч сум, после чего войдя к нему в доверие пообещал последнему перевести данную сумму денег ему на пластиковую карту, далее после того как потерпевший сообщил мошеннику номер своей пластиковой карты и код от нее завладел 2.500.000 сум находившихся на счету данной карты.
По данному факту Следственным отделением при УВД города Зарафшана возбуждено уголовное дело по п. «в» ч.2 ст. 168 (мошенничество) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В данное время ведется ряд следственных действий для установления лица, совершившего данное преступление.
Уважаемые граждане, чтобы ни стать жертвами мошенников, ни при каких условиях не сообщайте не известным вам лицам номера Ваших пластиковых карт, а так же секретных кодов от них.