"Ҳуқуқ-тартибот идораси ходимиман" деб мақтанишнинг оқибати, ўлим билан якун топди
Тошкент шаҳри. 2021 йил 18 февраль куни соат 19:30 ларда 23 ёшли Ағзамжон Х., Яшнобод тумани Катта Қўйлиқ МФЙда жойлашган “Раимжон ота” кафесида таниши 28 ёшли Бобомурод М., билан биргаликда спиртли ичимлик истеъмол қилиб, суҳбатлари давомида Бобомурод М., ўзини “Миллий гвардия ва ИИБ ходимиман” деб уни шахсиятига тегувчи сўзлар билан ҳақорат қилганида, Ағзамжон Х.,да “сенлар мени 10 суткага қаматгансизлар” деб унга нафрати уйғониб, шу куни соат 01:00 ларда Бобомурод М.,ни Катта Қўйлиқ МФЙ ҳудудидаги ер ости йўлагига олиб бориб, у ерда танасининг турли жойларига оёқ ва қўллари билан тан жароҳати етказиб, ҳодиса жойидан яширинган. Натижада Бобомурод М., олган тан жароҳатларининг оқибатида ҳодиса жойида вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Ағзамжон Х.,га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 3-қисми “Д” банди (қасддан баданга оғир шикаст етказиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, “қамоққа олиш” тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланилган.
Олиб борилган тергов ҳаракатлари давомида, марҳум Бобомурод М., “Миллий гвардия” ходими эмаслиги, 2-гуруҳ ногирони бўлиб, ҳеч қаерда ишламаслиги, Ағзамжон Х., эса мардикорлик билан шуғулланиб бир неча маротаба маъмурий ҳуқуқбузарлик содир этганлиги туфайли, унга нисбатан 10 сутка қамоқ жазоси қўлланилганлиги маълум бўлган.

Смерть и ложь: В Ташкенте лицо выдав себя за сотрудника правоохранительных органов, начал оскорблять собутыльника
Город Ташкент. 18 февраля 2021 года в 19:30 часов 23-летний Агзамжон Х. со своим знакомым 28-летним Бобомуродом М.  находясь в кафе “Раимжон ота” расположенного в махаллеКатта КуйлюкЯшнабадского района во время совместной беседы при распитии спиртные напитков Бобомурод М. похвастался своему собеседнику тем, что он якобы является сотрудником “Национальной гвардии и ОВД” и стал его оскорблять задев его честь и достоинство, чем вызвал у Агзамжона Х. ненависть, при этом последний сказал, что «именно они являются виновниками его ареста на 10 суток», после в этот же день в 01:00 часов ненавистник отвел Бобомурада М. в подземный переход расположенный на территории махаллиКатта Куйлюк” и нанес ему руками и ногами телесные повреждения по различным частям тела.
В результате полученных телесных повреждений Бобомурод М. скончался на месте происшествия.
По данному факту со стороны Следственного отделения при УКД ОВД Яшнабадского района в отношении Агзамжона Х. было возбуждено уголовное дело по п. «д» ч. 3 ст. 104 (умышленное тяжкое телесное повреждение, повлекшее смерть потерпевшего) Уголовного кодекса Республики Узбекистан. В настоящее время Агзамжон Х. привлечен по данному уголовному делу в качестве обвиняемого и в отношении него избрана мера пресечения в виде «заключение под стражу».
В ходе следствия было установлено, что потерпевший Бобомурод М. никогда не являлся сотрудником «Национальной гвардии и правоохранительных органов», а являлся нигде не работающим инвалидом 2 группы.