Гўзаллик салонидаги аёлларнинг жанжали
Сурхондарё. 2020 йилнинг 09 ноябрь куни соат 11:00 да жамоат жойи ҳисобланган Қизириқ марказий деҳқон бозори орқа томонида жойлашган “Шадози” номли гўзаллик салони биносида ушбу салонда ишловчи 37 ёшли Зулфия Ш., 22 ёшли Париноз Н., 20 ёшли Сарвиноз А., 17 ёшли Сохиба Т.,лар ҳамда ушбшу гўзаллик салони ёнида жойлашган “Диана” гўзаллик салони ишчиси 39 ёшли Матлуба М., ва унинг қизи 18 ёшли Шахзодабону Н., лар ўзаро жанжаллашишлари оқибатида, 22 ёшли Париноз Н., 20 ёшли Сарвиноз А. ва 17 ёшли Сохиба Т., ларга турли даражада тан жароҳатлари олаганликлари аниқланган.
Суд-тиббий экспертиза хулосасига кўра, 22 ёшли Париноз Н., 20 ёшли Сарвиноз А. ва 17 ёшли Сохиба Т.,лар “енгил” тан жароҳати олганликлари аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Қизириқ туман ИИБ ҳузуридаги тергов гуруҳи томонидан фуқаро Матлуба М., ва бошқаларга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 277-моддаси 2-қисми “б” банди (безорилик) билан жиноят иши қўзғатилган.

Ссора между женщинами в салоне красоты
Сурхандарья. 09 ноября 2020 года в 11:00 часов сотрудницы салона красоты «Шадози» расположенного около Центрального рынка Кизирик, 37-летняя Зулфия Ш., 22-летняя Париноз Н., 20-летняя Сарвиноз А., и 17-летняя Сохиба Т. будучи в свадебном салоне, пренебрегая правилами поведения в обществе, в результате взаимных словесных перепалок и ссор с сотрудницами рядом расположенного салона красоты «Диана» 39-летней Матлюбой М. и ее 18-летней дочерью Шахзодабону Н., стали избивать друг друга руками и ногами по различным частям тела в результате чего 22-летняя Париноз, 20-летняя Сарвиноз А. и 17-летняя Сохиба Т. получили телесные повреждения различного характера.
На основании судебно-медицинской экспертизы, у 22-летней Париноз Н., 20-летней Сарвиноз А. и 17-летней Сохибы Т., выявлены "легкие" телесные повреждения.
По данному факту Следственной группой при ОВД Кизирикского района в отношении Матлюбы М. и других лиц возбуждено уголовное дело по п. «б» ч. 2 ст. 277 (хулиганство) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В настоящее время по уголовному делу ведутся следственные действия.
Уважаемые граждане любое противоправное деяние несет за собой ответственность в установленном порядке, не будьте безразличны к своей судьбе и судьбе ваших близких.