Рашк туфайли келиб чиққан жанжал оғир шикаст етказиш билан якунланди
Андижон. 2020 йилнинг 02 сентябрь куни соат 12:00 да 37 ёшли Б.Т., шаръий турмуш ўртоғи Н.Ў., ни рашк қилганлиги сабабли, Андижон шаҳар Ёрбоши МФЙ да жойлашган қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари бозорида 31 ёшли Х.Х., билан ўзаро жанжаллашиб, жанжал вақтида ёғочга қотирилган ўткир тиғли жисм билан Х.Х., ни бир маротаба уриб, унга ҳаёт учун “оғир” бўлган тан жароҳати етказган.
Мазкур ҳолат юзасидан Андижон шаҳри бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Б.Т., га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 1-қисми (қасддан баданга оғир шикаст етказиш) билан жиноят иши қўзғатилган.

Ссора на почве ревности стало причиной нанесения тяжких телесных повреждений
Андижанская область. 02 сентября 2020 года примерно в 12:00 часов на рынке сельскохозяйственной продукции в махаллинском сходе граждан Ёрбоши города Андижан 37-летний Б.Т. из-за ревности к своей гражданской жене Н.У. учинил ссору с 31-летним Х.Х., в ходе котрой ударил Х.Х. острым предметом закреплённым на кусок деревянной рейки, чем нанес Х.Х. «тяжкие» телесные повреждения.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Андижан возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений). В настоящее время ведется предварительное следствие.