“Cobalt” ва “Spark” тўқнашуви: бир ҳайдовчи вафот этди
Хоразм. 2020 йилнинг 13 май куни соат 21:00 ларда 24 ёшли Х.Х., бошқарувидаги “Cobalt” русумли автомашинани Урганч шаҳар Жайхун кўчаси ҳудудидан ўтувчи автомобиль йўли бўйлаб ҳаракатланиб кетаётган вақтида ўзига нисбатан қарама-қарши йўналишга чиқиб кетиб, шу йўналишда ҳаракатланиб келаётган 23 ёшли Д.У., ни бошқарувида бўлган “Spark” русумли автомашина билан тўқнашув содир қилган.
Натижада, “Spark” автомашина ҳайдовчиси Д.У., олган тан жароҳатлари билан ҳодиса жойида вафот этган.
Мазкур жиноят иши Урганч шаҳри бўйича ИИО ФМБ 3-сон ИИБ ҳузуридаги Тергов гуруҳи томонидан фуқаро Х.Х., нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 2-қисми (одам ўлимига сабаб бўлган транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилган.

Столкновение автомобилей “Cobalt” и “Spark”: один из водитель скончался
Хорезмская область. 13 мая 2020 года примерно в 21:00 часов 24-летний Х.Х., управляя автомобилем марки “Cobalt” по автомобильной дороге, пролегающей по территории улицы Жайхун города Ургенч, выехал на встречную полосу движения, где совершил столкновение с едущим по данному направлению автомобилем марки “Spark”, за рулем которого находился 23-летний Д.У.
В результате столкновения водитель автомобиля “Spark” скончался на месте события.
По данному факту Следственной группой при УКД 3-го ОВД города Угренч в отношении Х.Х. возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее смерть человека).