«Malibu» ва «MAN» русумли автомашиналар тўқнашиши оқибатида, уч нафар одам вафот этди
Самарқанд. 2020 йилнинг 01 июль куни соат 12:00 да Самарқанд тумани Андижон маҳалласи ҳудудидан ўтувчи М-39 автомобиль йўлининг 1095 километрида 51 ёшли Т.Т.нинг бошқарувида бўлган “MAN” русумли юк автомашинаси ва 49 ёшли З.Ж. (аёл) бошқарувида бўлган “Malibu” русумли автомашиналари тўқнашуви натижасида “Malibu” автомашинасининг йўловчилари 50 ёшли М.К. (аёл), 51 ёшли Ж.С. (аёл) ва 48 ёшли А.А., лар олган тан жароҳатлари билан ҳодиса жойда вафот этганлар
Мазкур ҳолат юзасидан Самарқанд вилояти ИИБ ҳузуридаги Тергов бошқармаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми “а” банди (одамлар ўлимига сабаб бўлган транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилган. Ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Ҳурматли йўл ҳаракати иштирокчилари транспорт воситасини бошқараётгандингизда амалдаги “Йўл ҳаракати қоидалари” га риоя қилишингизни сўраймиз, ўзингиз ва бошқаларнинг ҳаётига бефарқ бўлманг.

Столкновение между «Malibu» и «MAN», трое погибших.
Самаркандская область. 01 июля 2020 года примерно в 12:00 часов на 1095 километре автомобильной дороги М-39, пролегающей по территории махаллинского схода граждан Андижан Самаркандского района произошло столкновение между грузовым автомобилем марки «MAN», находившийся под управлением 51-летнего Т.Т. и автомобилем марки «Malibu», находившийся под управлением 49-летней З.Ж.
В результате столкновения пассажиры автомобиля «Malibu» 50-летняя М.К., 51-летняя Ж.С. и 48-летний А.А. скончались на месте события.
По данному факту Следственным управлением при УВД Самаркандской области возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.3 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. В настоящее время ведется предварительное следствие.