“Damas”да узоққа отланган шоввоз
Тошкент шаҳар. 2021 йил 05 июнь куни соат 17:00дан 19:00га қадар бўлган вақт оралиғида, 23 ёшли Ш.А. (эркак) Яшнобод тумани Нигора 2-тор кўчаси 68-уй олдида 49 ёшли А.А.га (эркак) тегишли “Damas” русумли автомашинасини очиқ ҳолда қаровсиз ва калити ўт олдиргичда қолдирилганидан фойдаланиб, номаълум томонга олиб қочиб кетган.
Олиб борилган тезкор-қидирув тадбирлари давомида, 23 ёшли Ш.А. автомашинани Бектемир тумани Оҳангарон шох кўчаси бўйлаб бошқариб кетаётган вақтида “Nexia-2” русумли автомашина билан тўқнашув содир этиб, воқеа жойидан яширинмоқчи бўлганида ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Яшнобод тумани бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан 23 ёшли Ш.А.га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 267-моддаси 1-қисми (транспорт воситасини олиб қочиш) билан жиноят иши қўзғатилган ва Ш.А. процессуал тартибда ушланган.
Ҳурматли фуқаролар моддий бойликларингизга бефарқ бўлманг, автомашинани қулфланганлигига ишонч ҳосил қилинг ва калитни ўт олдириш жойида қолдирманг. Огоҳлик – давр талаби.

Угон с непредвиденными последствиями
Город Ташкент. 05 июня текущего года в промежутке времени с 17:00 по 19:00 часов 23-летний Ш.А. находясь около дома за № 68 расположенного на улице "Нигора" 2-тупик Яшнабадского района, воспользовавшись тем, что 49-летний А.А. оставил двери принадлежащего ему автомобиля марки "Damas" открытыми, а ключ в замке зажигания, злоумышленник угнал данный автомобиль и скрылся в неизвестном направлении.
В ходе проведённых оперативно-розыскных мероприятий было установлено, что Ш.А. управляя дынным автомобилем, совершил ДТП, столкнувшись с автомашиной марки "Nexia-2" на улице "Ахангаран" Бектемирского района. Однако, далеко уйти ему не удалось, угонщик был задержан при попытке скрыться с места совершенного им ДТП.
По данному факту со стороны Следственного отдела при УКД ОВД Чиланзарского района в отношении Ш.А. было возбужденно уголовное дело по ч. 1 ст. 267 (угон транспортного средства) Уголовного кодекса Республики Узбекистан. В настоящее время Ш.А. задержан в процессуальном порядке.
Расследование по делу продолжается.
Уважаемые граждане, не будьте безразличны к своему личному имуществу, убедитесь, что двери вашего автомобиля заперты и никогда не оставляйте ключ в замке зажигания. Бдительность-требование времени!