Андижон. 2020 йилнинг 12 май кунидан 24 май кунига қадар 21 ёшли Г.О. (аёл) 27 ёшли Н.М, нинг (аёл) ишончига кириб, унга тегишли бўлган жами нархи 60.000.000 сўмга тенг қимматбаҳо заргарлик буюмларини сотиб бир ҳафта ичида пулларини олиб келиб беришини айтиб, ушбу заргарлик буюмларини бошқа шахсга сотиб юбориб, пулларни қайтариб бермасдан ўз эҳтиёжларига ишлатиб юборганлиги аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Андижон шаҳри бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 2-қисми «а» банди (фирибгарлик) билан жиноят иши қўзғатилган. Ҳозирда жиноят иши бўйича дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Ҳурматли фуқаролар ўзларингизни қимматбаҳо буюм ва пулларингизни нотаниш ва халол инсон сифатида Сизга таниш бўлмаган инсонларнинг қўлларига ўзингизни хоҳишингиз билан бериб қўйман. Фирибгарларни тўрига тушмаслик ўзингизни қўлингизда.

Украшения на 60 миллионов
Андижанская область. С 12 мая по 24 мая 2020 года 21-летняя Г.О. обещав продать драгоценные украшения стоимостью 60.000.000 сум и вернуть вырученные средства в течение недели, вошла в доверие 27-летней Н.М., получив от последней эти украшения, продала их и истратила вырученные средства на свои нужды.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Андижан возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.2 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество). В настоящее время ведется предварительное следствие.
Уважамые граждане будьте бдительны, порой потерпевшие сами того не подозревая попадают в сети мошенников. Не передавайте нажитое кропотливым трудом имущество в руки лиц с которыми Вы хорошо не знакомы и которые не зарекомендовали себя как добропорядочные и проверенные лица.