Бухорода кекса ва ёш йигит бир-бирини дўппослашди
Бухоро. 2020 йилнинг 02 июль куни соат 03:25 да Шофиркон тумани ИИБ га туман касалхонаси томонидан Шофиркон тумани “Зарчибек” МФЙ да яшовчи 24 ёшли М.Ф. ва 65 ёшли Я.Н., лар тан жароҳатлари олиб, мурожаат қилганликлари тўғрисида хабар берилган. Мазкур хабар асосида ҳодиса содир бўлган жойга тергов-тезкор гуруҳи юборилган.
Олиб борилган терговга қадар текширув ҳаракатлари давомида, жорий йилнинг 02 июль куни соат 00:30 да Я.Н. ўз уйида М.Ф. билан спиртли ичимлик истеъмол қилиб туриб, ўрталарида келиб чиққан келишмовчилик ва жанжал оқибатида, Я.Н. уйида бўлган темир арматура бўлаги билан М.Ф., ни бош қисмига бир неча маротаба уриб тан жароҳати етказган. Шундан сўнг М.Ф. Я.Н., нинг қўлидан темир арматура бўлагини тортиб олиб, уни ҳам танасининг бош, кўкрак, қорин соҳаларига бир неча маротаба қасддан уриб, тан жароҳати етказган, Я.Н. туман тиббиёт бирлашмасига олиб келиниб, кўрсатилган тиббий муолажаларга қарамасдан жонлантириш бўлимида вафот этган.
Ҳолат юзасидан Шофиркон тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан М.Ф., га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 3-қисми “д” банди (жабрланувчининг ўлимига сабаб бўлган қасддан баданга оғир шикаст етказиш) билан жиноят иши қўзғатилган.

В Бухаре пожилой мужчина и молодой человек избили друг друга
Бухарская область. 02 июля 2020 года примерно в 03:25 часов в ОВД Шофирканского района поступило сообщение, что в медицинское учреждение с телесными повреждениями были доставлены 24-летний М.Ф. и 65-летний Я.Н., на основании данного сообщения на место события выехала следственно-оперативная группа.
В ходе доследственной проверки было установлено, что 02 июля текущего года примерно в 00:30 часов Я.Н. у себя дома распил спиртное вместе с М.Ф. и в результате возникших разногласий между ними произошла ссора, в ходе которой Я.Н. находившимся у него дома куском арматуры нанёс несколько ударов по голове М.Ф., после чего М.Ф. отобрав кусок арматуры у Я.Н. в ответ нанес удары по голове, груди и туловищу Я.Н., чем нанёс последнему телесные повреждения. В результате чего Я.Н. с телесными повреждениями был доставлен в медицинское учреждение, где несмотря на усилия врачей скончался от полученных травм.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Шофирканского района в отношении М.Ф. было возбуждено уголовное дело по п. «д» ч.3 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесения тяжких телесных повреждений, повлекших смерть потерпевшего). Ведется предварительное следствие.