Карманалик аёл алдов йўли билан 40 млн. сўмни қўлга киритди
Навоий. 2019 йилнинг май ойидан июнь ойига қадар бўлган вақт оралиғида 58 ёшли С.Х., (аёл) хавфли рецидивист бўла туриб, ўзганинг мулкини алдаш ва ишончни суиистеъмол қилиш йўли билан қўлга киритиш мақсадида, Хатирчи туманида яшовчи 34 ёшли Т.Ф.,га гўёки аукцион савдосида ишлашини айтиб, унинг ишончини суиистеъмол қилиб, шўба корхонаси томонидан аукцион савдосига қўйилган “Lacetti” русумли автомашинани Т.Ф.,га арзон нархда сотиб олиб беришини ваъда қилиб, алдаб, Кармана туманининг турли ҳудудларида жами 40 млн. сўм пулларни фирибгарлик йўли билан қўлга киритиб, берган ваъдасини бажармасдан, пулларни ўзининг шахсий эҳтиёжлари учун сарфлаб юборган.
Мазкур ҳолат юзасидан Кармана туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан С.Х.,га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми “б” банди (фирибгарлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Мазкур жиноят иши бўйича С.Х., гумон қилинувчи тариқасида жалб қилинган. Жабрланувчига етказилган зарар ўрнини қоплаш бўйича тегишли ишлар олиб борилмоқда.

В Карманинском районе женщина завладела путем обмана 40 млн. сумами
Навоийская область. С мая по июнь 2019 года 58-летняя С.Х., будучи опасным рецидивистом, с целью завладения чужого имущества путём обмана и злоупотребления доверием, сообщив 34-летнему Т.Ф., о том что работает на аукционе, обещала приобрести автомобиль марки «Lacetti», выставленный филиалом предприятия на аукцион по низким ценам, получила от Т.Ф. 40 млн. сум, однако обещанного не выполнив полученные деньги истратила на свои нужды.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Карманинского района в отношении С.Х. возбуждено уголовное дело по п. «б» ч.3 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество). С.Х. привлечена в качестве подозреваемой, предпринимаются меры по возмещению нанесенного материального ущерба.