Наманганда тоға ва жиян сабабсиз эркак кишини дўппослашди, жиноят иши қўзғатилди
Наманган. 2020 йилнинг 28 май куни соат 23:00 да Норин тумани Катта Яйдоқ МФЙ 34 ёшли М.К. ва унинг жияни 22 ёшли К.М. жамиятда юриш туриш қоидаларини қасдан менсинмасдан жамоат жойи ҳисобланган Ҳаққулобод-Чинобод автомобиль йўлининг Норин туман Тиббиёт бирлашмаси биносининг қарши томонида ҳеч бир сабабсиз 26 ёшли Б.А., ни қўллари билан уриб-дўппослаб, тан жароҳати етказиб, Б.А.нинг бошқарувида бўлган “Nexia” русумли автомашинанинг олд орқа ва ён ойнларини синдириб, автомашинага зарар етказишган.
Ҳолат юзасидан Норин тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 277-моддаси 2-қисми “а,б” бандлари (безорилик) билан жиноят иши қўзғатилган.

В Намангане дядя в племянник беспричинно избили мужчину, возбуждено уголовное дело
Наманганская область. 28 мая 2020 года примерно в 23:00 часов в махаллинском сходе граждан «Катта Яйдок» Нарынского района, 34-летний М.К. и его племянник 22-летний К.М. умышленно пренебрегая правилами поведения в обществе, напротив медицинского учреждения Нарынского района у автомобильной дороги «Хаккулобод-Чинобод», считающимся общественным местом, беспричинно руками избили 26-летнего Б.А., после чего разбили передние, здание и боковые стёкла автомобиля марки «Nexia», находившийся под управлением Б.А.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Нарынского района возбуждено уголовное дело по п. «а,б» ч.2 ст.277 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (хулиганство). В настоящее время ведется предварительное следствие.