Намангандаги хонадонларнинг бирида очилган "қиморхона" фаолиятига чек қўйилди
Наманган. 2020 йил 23 апрель куни соат 20:55 да, ИИВ ҳодимлари томонидан ўтказилган маҳсус тадбир давомида Наманган шаҳар Юқори Ғирвон махалласида яшовчи 33 ёшли Б.У. яшаш хонадони холислар иштирокида кўздан кечирилганда, шу махаллада яшовчи 5 нафар фуқароларга, хар бир ўйин учун 1000 сўмдан пул маблағларини олиб, уларга қимор ва таваккалчиликка асосланган “Лото” ўйини ташкил этиб моддий манфатдорлик кўраётганлиги аниқланган.
Тадбир давомида ўртага ўйин учун тикилган 442.000 сўм пуллар,
36 дона ўйин карталари, 24 дона рақамлар ёзилган лото уйини қоғоз карталари ва 90 дона лото тошлари ўрнатилган тартибда олинган.
Ҳолат юзасидан Наманган шаҳри бўйича ИИО ФМБ 1-сонли ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 278-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, дастлабки тергов ҳаракатларига киришилган.

В Намангане пресекли факт незаконной организации азартной игры
Наманганская область. 23 апреля 2020 года примерно в 20:55 часов при проведении оперативного мероприятия сотрудниками ОВД было установлено, что житель махалли ЮкариГирвон города Наманган 33-летний Б.У. у себя дома организовал основанное на риске и азарте игру “Лото” для пяти граждан, также проживающих в данной махалле, с которых брал по 1000 сум за каждый кон игры.
В ходе мероприятия в установленном порядке было изъято 442.000 сум поставленных на кон, 36 игральных карт, 24 лотерейных карт и 90 деревянных лотерейных бочонка.
По данному факту Следственным отделением при УКД 1-ого ОВД было возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.278 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.