Бир бирига тан жароҳати етказган шахсларга нисбатан жиноят иши қўзғатилди
Наманган. 2020 йилнинг 21 июнь куни соат 18:00 да жамаот жойи ҳисобланган Норин тумани Ўзбекистон кўчасида жойлашган сартарош хонаси кириш эшиги олдида 39 ёшли О.М. жамиятда юриш туриш қоидаларини қасддан менсимасдан, таниши 28 ёшли Ш.Ж. билан бир гурух бўлган ҳолда, қўлидаги пичоқни намойиш қилиб, уни қўллаш билан қўрқитиб, М.В. (аёл) билан тортишиб турган вақтида, унинг ўғли 19 ёшли Ю.М. ҳеч бир сабабсиз қўлида бўлган темир арматура бўлагини намойиш этиб, уни қўллаш билан қўрқитиб, бир-бирларини қўл ва оёқлари билан баданларининг турли жойларига уриб, дўппослаб, бир-биларига тан жароҳати етказган.
Суд тиббий эскпертиза хулосасига кўра О.М. ва Ю.М., лар “ЕНГИЛ” тан жароҳатларини олганликлари аниқланган.
Мазур ҳолат юзасидан Норин тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан О.М., га нисбатан 277-моддаси 2-қисми “б,в” бандлари билан, Ш.Ж., га нисбатан 277-моддаси 2-қисми “в” ва Ю.М. 277-моддаси 2-қисми “в” банди билан жиноят иши қўзғатилган бўлиб, уларнинг барчаси гумон қилинувчи тариқасида жалб қилинган ва процессуал тартибда ушланган. ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари давом этмоқда.

В отношении лиц нанесшим друг другу телесные повреждения возбуждено уголовное дело
Наманганская область. 21 июня 2020 года примерно в 18:00 часов около входной двери парикмахерской, расположенной по улице Узбекистан Нарынского района и считающимся общественным местом, 39-летний О.М. вместе со своим знакомым 28-летним Ш.Ж. демонстрируя находившимся при себе ножом и угрожая применением данного ножа повздорил с гражданкой М.В., в ответ на что сын М.В. демонстрируя кусок арматуры и угрожая применением вступил в конфликт, в ходе которого обе стороны руками и ногами нанесли друг другу телесные повреждения по различным частям тела.
Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы О.М. и Ю.М. получили «ЛЁГКИЕ» телесные повреждения.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Нарынского района по возбуждено уголовное дело в отношении О.М. по п.п. «б,в» ч.2 ст.277, в отношении Ш.Ж. по п. «в» ч.2 ст.277 в отношении Ю.М. по п. «в» ч.2 ст.277 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Все участники привлечены в качестве подозреваемых и задержаны в процессуальном порядке. Предварительное следствие продолжается.