Маст ҳолдаги ҳайдовчи 2 нафар йўловчилар ҳаётига зомин бўлди
Самарқанд. 2020 йилнинг 04 май куни соат 19:30 да Ургут тумани “Тинчлик” маҳалласи ҳудудидан ўтувчи А-377 автомобиль йўлининг 33 километрида ҳайдовчи 27 ёшли Ф.Р., нинг бошқарувида бўлган “ВАЗ-2106” русумли автомашинасини маст ҳолатда Самарқанд йўналиши томонидан Тожикистон Республикаси йўналиши томонга қараб бошқариб келаётган вақтида, ўзига нисбатан қарама-қарши йўналишдан ҳаракатланиб келаётган ҳайдовчи 29 ёшли З.А.,нинг бошқарувидаги “Газ-5327” русумли юк автомашинасининг ўнг ён томонига урилиб, йўл транспорт ҳодисаси содир қилган.
Тўқнашув натижасида “Газ-5327” русумли юк автомашина йўловчилари (ҳайдовчининг турмуш ўртоғи ва фарзанди) 22 ёшли Д.С. ва вояга етмаган 2 ёшли А.Н., лар оғир тан жароҳати олиб ҳодиса жойида вафот этганлар.
Ҳолат юзасидан Самарқанд вилояти ИИБ ҳузуридаги Тергов бошқармаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми “а” банди (одамлар ўлимига олиб келган Транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилган.

Вождение в нетрезвом состоянии стало причиной смерти 2 пассажиров
Самаркандская область. 04 мая 2020 года примерно в 19:30 часов водитель автомобиля марки “ВАЗ-2106” 27-летний Ф.Р., управляя автомобилем в нетрезвом состоянии по встречной полосе движения 33 километра автомобильной дороги А-377 со стороны Самаркандской области в сторону Республики Таджикистан, пролегающей по территории махалли «Тинчлик» Ургутского района, совершил столкновение передней левой частью автомобиля, с правой стороной, ехавшего по данному направлению грузового автомобиля марки «Газ-5327» и находившийся под управлением 29-летнего З.А.
В результате столкновения, пассажиры грузового автомобиля (супруга и сын водителя) 22-летня Д.С. и несовершеннолетний 2-х годовалый А.Н. получив тяжкие телесные повреждения скончались на месте события.
По данному факту Следственным управлением при УВД Самаркандской области возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.3 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, полекшее человеческие жертвы).