Куч синашнинг оқибати
Тошкент вилояти. 2021 йилнинг 09 март куни соат 11:00 ларда вояга етмаган 10-синф ўқувчиси 16 ёшли Акмал Н., Ангрен шаҳрида жойлашган ўрта таълим мактаб ҳудудида 11-синф ўқувчиси 17 ёшли Ойбек А., билан жанжаллашиб, бир-бирига ким зўрлигини кўрсатиб қўймоқчи бўлиб, Акмал Н., Ойбек А.,нинг жағ қисмига мушти билан ургани оқибатида ерга йиқилиб, бош мия ёпиқ синиши, энса суяк синиши каби жароҳатлар олган.
Мазкур ҳолат юзасидан Ангрен шаҳар ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан вояга етмаган Акмал Н.,га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 1-қисми (Қасддан баданга оғир шикаст етказиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, гумон қилинувчи тариқасида жалб қилинган.

Выясняли кто же сильнее...
Ташкентская область. 09 марта 2021 года в 11:00 часов ученик 10-класса несовершеннолетний (16 лет) Акмал Н., находясь на территории общеобразовательной школы, расположенной в городе Ангрен, поругавшись с учеником 11-класса 17-летним Ойбеком А., решили показать друг-другу кто из них сильнее, после чего Акмал Н. нанес один удар кулаком в челюсть Ойбеку А., в результате которого последний упал на землю и получил телесные повреждения в виде закрытого перелома черепа и перелома затылочной части черепа.
По данному факту со стороны Следственного отделения при ОВД города Ангрена в отношении Акмаля Н. было возбужденно уголовное дело по части 1 статьи 104 (Умышленное тяжкое телесное повреждение) Уголовного кодекса Республики Узбекистан, и он был привлечён в качестве подозреваемого.
Следует отметить, что за совершение данного вида преступления законом предусмотрена уголовная ответственность в виде ограничения свободы от   3-х до 5 лет либо лишением свободы от 3-х до 5 лет.