Наманганнинг Уйчисида фуқароларнинг тергов билан боғлиқ муаммомалари ўрганилди
2020 йилнинг 12 ноябрь куни Наманган вилоят ИИБ бошлиғининг ўринбосари подполковник Т.М.Мустафаев томонидан Уйчи туман Маданият марказида, Уйчи тумани аҳолиси учун сайёр қабул ўтказилди.
Сайёр қабул жараёнида жами 8 нафар фуқароларнинг мурожаатлари қабул қилинди. Шундан, 3 нафари жиноят ишлари юзасидан қонуний енгиллик қўллашда амалий ёрдам бериш, 1 нафари яшаш уйида содир этилган ўғирлик вақтида йўқолган биометрик паспорт ҳамда дипломни топиб бериш, 1 нафари маҳалладошига нисбатан қонуний чора кўриш ҳамда қолган 3 нафари фуқаро Уйчи туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими ходимлари томонидан ўтказилган тергов ва суриштирув ҳаракатлари юзасидан оғзаки миннатдорлик билдирган бўлса, уларнинг 6 таси жойида қаноатлантирилди ҳамда 2 таси бўйича ҳуқуқий тушунтиришлар берилди.

Для жителей Наманганской области проводится выездной приём граждан
12 ноября 2020 года Заместителем начальника УВД Наманганской области-начальником Следственного управления подполковником Мустафаевым Т.М., первым заместителем начальника Следственного управления подполковником Убайдуллаевым Е.Я., старшим следователем капитаном Солиевым Х.Б. и начальником следственного отделения капитаном Тиллаевым У.Т. был проведён выездной прием граждан среди населения, который состоялся в здании Дворца культуры Уйчинского района Наманганской области.
Начальником управления было принято 8 граждан. В основном, обращениями граждан послужили вопросы, касающиеся материалов до следственной проверки, предворительного следствия, а так же граждан интерисовали вопросы косающихся выдача биометрических паспортов, прописки и выписки с места жительства, и получение гражданства Республики Узбекистан лицам без гражданства.
Начальником Следственного управления при УВД Наманганской области подполковником Мустафаевым Т.М. 6 обращений были решены на месте и по 2 обращениям были даны юридические разъяснения.