Навоий вилояти ИИБ ҳузуридаги Тергов бошқармаси бошлиғи Нурота туманида сайёр қабул ўтказди.
Ўзбекистон Республикаси ИИВ ҳузуридаги Тергов департаменти раҳбариятининг кўрсатмасига асосан, жорий йилнинг 11 февраль куни Навоий вилояти ИИБ бошлиғининг ўринбосари – Тергов бошқармаси бошлиғи полковник О.А.Хасанов томонидан Нурота тумани Халқ қабулхонасида туман аҳолиси учун сайёр қабул ўтказилди.
Қабул жараёнида жами 8 нафар фуқаролардан мурожаатлар келиб тушган бўлиб, улардан 3 таси жойида қаноатлантирилди, 2 нафар фуқароларга мурожаатлари юзасидан хуқуқий тушунтиришлар берилди, яна 3 мурожаат эса алоҳида назоратга олиниб ижрога қаратилди.

Начальник Следственного управления при УВД Навоийской области провёл выездной приём в Нуратинском районе.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 11 февраля 2020 года начальником Следственного управления при УВД Навоийской области полковником Хасановым О.А. был проведен выездной прием для населения в здании народной приёмной Нуратинского района.
В ходе выездного приема, полковник Хасанов О.А. принял 8 граждан, обращения 3 граждан, были положительно разрешены на месте, по обращению 2-х граждан были даны соответствующие правовые консультации, обращения трёх граждан взяты под контроль, в связи с требованием времени для рассмотрения.