Самарқанд вилояти ИИБ ҳузуридаги Тергов бошқармаси бошлиғи сайёр қабул ўтказди.
Ўзбекистон Республикаси ИИВ ҳузуридаги Тергов департаменти раҳбариятининг кўрсатмасига асосан, жорий йилнинг 19 февраль куни Самарқанд вилояти ИИБ бошлиғининг ўринбосари – Тергов бошқармаси бошлиғи полковник Р.А.Ашрапов томонидан Тойлоқ тумани Санъат коллежида Ургут, Тойлоқ, Жомбой ва Булунғур туманларида яшовчи фуқаролар учун сайёр қабул ўтказилди.
Қабул жараёнида жами 16 нафар фуқароларнинг мурожаатлари кўриб чиқилиб, 7 та мурожаат жойида хал қилинди, 5 таси бўйича кўрсатма берилиб, ижроси назоратга олинди. 4 та мурожаат бўйича тушунтириш берилди. Қабул жараёнида жами 8 нафар фуқаролардан мурожаатлар келиб тушган бўлиб, улардан 3 таси жойида қаноатлантирилди, 2 нафар фуқароларга мурожаатлари юзасидан ҳуқуқий тушунтиришлар берилди, яна 3 та мурожаат эса алоҳида назоратга олиниб ижрога қаратилди.
Ҳозирда тасдиқланган режа асосида Самарқанд вилояти ИИБ бошлиғининг ўринбосари полковник Р.А.Ашрапов томонидан вилоятнинг барча шаҳар ва туманларида сайёр қабуллар ўтказилиши давом этмоқда.

Начальник Следственного управления при УВД Самаркандской области провёл выездной приём для жителей ряда районов области.
На основании указания руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 19 февраля 2020 года Начальник Следственного управления при УВД Самаркандской области полковник Ашрапов Р.А. провёл выездной приём в здании колледжа Искусства Тайлакского района для жителей Ургутского, Тайлакского, Жомбойского и Булунгурского районов.
В ходе выездного приема, полковник Ашрапов Р.А. принял 16 граждан, обращения 7 граждан были положительно разрешены на месте, по обращениям 7 граждан уполномоченным органам даны соответствующие указания, исполнение которых взято под контроль, по обращению 4 граждан были даны соответствующие правовые консультации,
На сегодняшний день, на основании утвержденного плана, выездные приемы начальника Следственного Управления при УВД Самаркандской области – полковника Ашрапова Р.А. продолжаются, в ходе которых запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Самаркандской области.