Навоий вилоят ИИБ ҳузуридаги Тергов бошқармаси бошлиғининг сайёр қабули ўтказилди.
Жорий йилнинг 17 январь куни Навоий вилояти ИИБ бошлиғининг ўринбосари – Тергов бошқармаси бошлиғи полковник О.А.Хасанов томонидан Кармана туман Халқ қабулхонасида туман аҳолиси иштирокида сайёр қабул ўтказилди.
Қабул жараёнида жами 9 нафар фуқаролардан мурожаатлар келиб тушган бўлиб, улардан 6 таси жойида қаноатлантирилди, 3 та мурожаат муаллифига тушунтириш берилди.
Шу билан бирга қабул вақтида Тергов бошқармаси бошлиғи кам таъминланган 2 та оилага ташриф буюриб, уларга моддий ёрдам кўрсатилди, ҳамда муаммолари ўрганилиб, уларни ҳал қилиш юзасидан тегишли сектор раҳбарларига кўрсатмалари берилди.
Шунингдек, тергов идораларида кўп йиллар давомида фаолият олиб бориб тергов фаолиятини ривожига ўз ҳиссасига қўшган ҳозирда нафақада бўлган истефодаги подполковник А.Ходжиевнинг яшаш хонадонига ташриф буюриб, устоз шогирд анъанасини давом эттириш бўйича суҳбатлашилди.
Бугунги кунда тасдиқланган режа асосида Навоий вилояти ички ишлар бошқармаси бошлиғининг ўринбосари полковник О.А.Хасанов томонидан вилоятнинг барча шаҳар ва туманларида сайёр қабуллар ўтказилиши давом этмоқда.

Начальником Следственного управления при УВД Навоийской области осуществлен очередной выездной приём.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 17 января 2020 года начальником Следственного управления при УВД Навоийской области полковником Хасановым О.А. был проведен выездной прием для населения в здании народной приёмной района Кармана.
В ходе выездного приема, полковник Хасанов О.А. принял 9 граждан, обращения 6 граждан, были положительно разрешены на месте, по обращению 3-х граждан были даны соответствующие правовые консультации.
Кроме этого, начальник Следственного управления посетил 2 малообеспеченные семьи, которым была оказана материальная помощь, изучены их проблемы и даны соответствующие указания руководителям соответствующих секторов для разрешения данных проблем.
Также в целях поддержания традиции «Наставник-ученик» подполковник Хасанов О.А. навестил почетного ветерана, активно участвующего в подготовке молодых кадров, подполковника в отставке Хожиева А.