Навоий вилояти ИИБ ҳузуридаги Тергов бошқармаси бошлиғи томонидан навбатдаги сайёр қабул ўтказилди.
Ўзбекистон Республикаси ИИВ ҳузуридаги Тергов департаменти раҳбариятининг кўрсатмасига асосан, жорий йилнинг 23 январь куни Навоий вилояти ИИБ бошлиғининг ўринбосари – Тергов бошқармаси бошлиғи полковник О.А.Хасанов томонидан Қизилтепа тумани Халқ қабулхонасида туман аҳолиси учун сайёр қабул ўтказилди.
Қабул жараёнида жами 6 нафар фуқаролардан мурожаатлар келиб тушган бўлиб, улардан 3 таси жойида қаноатлантирилди, 2 нафар фуқароларга мурожаатлари юзасидан хуқуқий тушунтиришлар берилди, яна бир мурожаат эса алоҳида назоратга олиниб ижрога қаратилди.

Очередной выездной приём начальника Следственного управления при УВД Навоийской области.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 23 января 2020 года начальником Следственного управления при УВД Навоийской области полковником Хасановым О.А. был проведен выездной прием для населения в здании народной приёмной Кизилтепинского района.
В ходе выездного приема, полковник Хасанов О.А. принял 6 граждан, обращения 3 граждан, были положительно разрешены на месте, по обращению 2-х граждан были даны соответствующие правовые консультации, обращение одного гражданина взято под контроль, в связи с тербованием времени для рассмотрения.