Ўзбекистон Республикаси ИИВ ҳузуридаги Тергов департаментида 2020 йил якунлари сарҳисоб қилинди
2021 йил 03 февраль куни Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Тергов департаменти ва унинг қуйи бўлинмалари шахсий таркиби томонидан 2020 йил якунлари бўйича видеоконференцалоқа орқали йиғилиш бўлиб ўтди.
Танқидий руҳда ўтказилган тезкор йиғилишда соҳавий хизматлар томонидан 2020 йилда эришилган ижобий натижалар билан бир қаторда, тизимда йўл қўйилган камчиликлар, уларни келиб чиқишига сабаб бўлган омиллар муҳокама қилинди.
Кун тартибидаги масалалар муҳокомасидан сўнг, 2021 йилда амалга оширилиши лозим бўлган вазифалар белгилаб олиниб, бунда жойлардаги раҳбар ва масъул ходимлар асосий эътиборни қайси жиҳатларга қаратиши лозимлиги, қўйилган вазифаларни оғишмай бажариш учун тегишли чора тадбирлар ишлаб чиқилиши кўрсатиб ўтилди.
Йиғилиш якунидаги ички ишлар органларида хизмат олиб бораётган барча бўғиндаги раҳбарлар ва ходимлар томонидан “Ҳар бир давлат хизматчиси ҳар куни ўзининг меҳнати билан эгаллаб турган лавозимига лойиқлигини исботлаши шарт” деган қоидани рўёбга чиқаришга алоҳида эътибор қаратиши кераклиги таъкидланди.

Следственным департаментом при МВД Республики Узбекистан подведены итоги за 2020 год
В следственном департаменте при МВД Республики Узбекистан, было проведено собрание в видеоселекторном формате по обсуждению показателей деятельности органов следствия за 2020 год, достигнутых успехов, допущенных недостатков и задач, выполнение которых намечено в будущем.
Собрание прошло в критическом духе, на котором руководители отраслевых служб проинформировали участников о проделанной работе за 2020 год, в частности на ровне с достигнутыми успехами были, заслушаны допущенные недостатки, также были выслушаны по устранению подобных недостатков.
По окончании обсуждения итогов 2020 года, были определены направления и задачи, реализация которых намечено на 2021 год, более того было определены меры, согласно которым на что именно должны уделять внимание все руководители и ответственные лица на местах, при принятии соответствующих мер для обеспечения надлежащего выполнения поставленных задач.
В конце встречи было подчеркнуто, что руководители и работники всех звений, должны уделять особое внимание выполнению правила «Каждый государственный служащий должен доказать свою ценность в своей повседневной работе».