ИИББ ҳузуридаги Тергов бошқармаси ходимлари хусусий бандлик агентликлари вакиллари билан суҳбат ўтказишди
Тадбирда ИИББ ҳузуридаги Тергов бошқармаси бошлиғи ўринбосари подполковник Д. Мирсодиқов, Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирлигининг ташқи меҳнат миграцияси бўйича агентлиги вакиллари Б. Абидов ва С. Каримовлар, ҳамда 16 та хусусий агентликлар раҳбарлари иштирок этишди.
Учрашув давомида аҳолининг ишсиз қисми ишга жойлаштириш бўйича ташкилий масалалар билан бирга баъзи агентликлар томонидан содир этилган фирибгарлик ҳолатлари муҳокама қилинди.
Тадбир якунида хусусий бандлик агентликлари раҳбарлари ўзларини қизиқтирган барча саволларга жавоб олишди.

Сотрудники Следственного управления при ГУВД провели беседу с представителями частных агентств занятости
На днях в Моноцентре при Министерстве занятости и трудовых отношений Республики Узбекистан состоялась встреча сотрудников Следственного управления ГУВД г. Ташкента и представителей частных агентств занятости.
В мероприятии приняли участие заместитель начальника Следственного управления при ГУВД подполковник Д. Мирсодиков, представители агентства по внешней трудовой миграции Министерства занятости и трудовых отношений Б. Абидов и С. Каримов, а также руководители 16 частных агентств занятости.
В ходе встречи обсуждались вопросы организации работы по обеспечению трудоустройства незанятого населения, а также факты недобросовестного отношения и мошенничества некоторых работников агентств.
В заключение руководители частных агентств занятости получили ответы на все интересующие их вопросы.