Тўрткўл туманида навбатдаги сайёр қабул бўлиб ўтди
2020 йил 11 ноябрь куни, Тўрткўл тумани “Болалар-ўсмирлар спорт мактаби” биносида, Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қорақалпоғистон Республикаси халқ қабулхонаси бошлиғи С.Худайбергенов, Қорақалпоғистон Республикаси Вазирлар кенгаши раисининг ўринбосари Ж.Казбеков, Қорақалпоғистон Республикаси прокурорининг ўринбосари адлия катта маслаҳатчиси Д.Елмуратов, Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирининг ўринбосари подполковник М.Рахматуллаев ҳамда тегишли ташкилотлар масъул раҳбарлари ва туман барча сектор раҳбарлари иштирокида Тўрткўл тумани аҳолиси ўртасида сайёр қабул ўтказилди. Шунингдек, тадбир жараёнида тумандаги Ёшлар билан учрашув бўлиб ўтди.
Сайёр қабул давомида, вазир ўринбосари М.Рахматуллаев томонидан 8 нафар фуқароларнинг турли масалалардаги мурожаатлари қабул қилинди.
Жумладан, фуқароларнинг “Ички ишлар органларига ёзган аризалари бўйича қонуний қарор қабул қилинишини назоратга олиш ҳамда Ички ишлар органлари ходимлари томонидан қабул қилинган қарорлардан норозилик”каби масалалар кўриб чиқилди.
Вазир ўринбосари М.Рахматуллаев томонидан 6 нафар фуқароларнинг мурожаатлари бўйича ҳуқуқий тушунтиришлар берилди, 1 нафар фуқаронинг мурожаати жойида ижобий ҳал қилинди ҳамда 1 нафар фуқаронинг аризаси қабул қилиниб, ижроси назоратга олинди.
Маълумот ўрнида, тасдиқланган режа асосида Қорақалпоғистон Республикасининг барча шаҳар ва туманларида сайёр қабуллар ўтказилиши давом этмоқда.

В Турткульском районе состоялся очередной выездной приём граждан
11 ноября 2020 года руководитель Народной приемной Президента Республики Каракалпакстан Худайбергенов С., заместитель Председателя Совета Министров Республики Каракалпакстан Казбеков Ж., заместитель прокурора Республики Каракалпакстан старший советник юстиции Елмуратов Д., заместитель Министра внутренних дел Республики Каракалпакстан Рахматуллаев М., а так же ответственные руководители соответствующих организаций и руководители всех секторов района провели очередной выездной прием граждан среди населения в здании детской спортивной школы Турткульского района, а так же в рамках данного мероприятия прошла встреча с молодёжью.
В ходе выездного приёма заместителем министра Рахматуллаевым М. было принято 8 обращений от граждан по различным социальным вопросам.
В частности, граждан интересовали такие вопросы как “контроль за исполнением и принятием законных решений по поданным заявлениям, а также о несогласии с принятыми решениям со стороны правоохранительных органов”.
Заместителем министра Рахматуллаевым М. по 6 обращениям даны юридические разъяснения, 1 обращение решено на месте, 1 обращение было принято и взято на контроль.
В настоящее время на основании утвержденного плана во всех городах и районах Республики Каракалпакстан продолжаются выездные приемы граждан.